Espoon Krav Maga ry järjestää peruskurssin, näytös ja ilmoittautumistilaisuus sunnuntaina 21.08.2005 klo 17.00 Tapiolan tennispuistossa (Tuulikuja 1).
Peruskurssin harjoitukset kolmesti viikossa;Tiistaisin, torstaisin sekä sunnuntaisin klo 17.30 - 18.30
Lisätietoja paikanpäältä tai soittamalla:
Seuran konttori: 09-412 5201
Jani Suvanto: 040-500 84 52
Guy Grönfeldt: 0400-444 501
Peruskurssin harjoitukset kolmesti viikossa;Tiistaisin, torstaisin sekä sunnuntaisin klo 17.30 - 18.30
Lisätietoja paikanpäältä tai soittamalla:
Seuran konttori: 09-412 5201
Jani Suvanto: 040-500 84 52
Guy Grönfeldt: 0400-444 501
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei ainakaan heidän omilla nettisivuilla ole vielä mitään tiedotteita syksyn tapahtumista.
Tennispuistossa näin mainoksen, siellä oli ilmoitus seinällä ja lokerikossa nippu noita mainoksia, joista otin itselleni yhden ja kirjoitin tuohon.
Itse en asiasta sen kummemmin tiedä, olin tuolla ihan tennistä pelaamassa.
Jokin itsepuolustusjuttu, kuten Krav Maga kuitenkin kiinnostaisi, siksi tuon mainoksenkin otin.
Itse kun asun siinä lähistöllä, niin menen varmaan joka tapauksessa katsomaan. Soittamalla tai jos sieltä kotisivuilta löytyy muita yhteystietoja niin niistä kyselemällä saa varmaan varmistettua jos aikoo kauempaa tulla katsomaan, ettei turhan päiten vaivaudu paikalle.
että tieto on oikea. Halusin vaan informoida ystävääni, jota laji kiinnostaa. Mene ihmeessä tutustumaan lajiin. Itse olen harrastanut muualla Magaa ja laji kyllä vei mennessään. Siellä on Suomen yksi parhaista opettajista, Jani Suvanto.
Tervemenoa sinä ja toivottavasti myös ystäväni innostuu lajista, lupasi mennä katsomaan ja mahdollisesti vaihtaa tai otta jujutsun lisäksi Krav Magan.