"Suomen jalkapallomaajoukkueen kapteenin Jari Litmasen akillesjänne on kipeytynyt, eikä mies pelaa avauskokoonpanossa illan MM-karsintaottelussa Makedoniaa vastaan."
Joopa joo. Oliskohan aika lopettaa, Jari?
Litmasen jalat
12
993
Vastaukset
- maajoukkuetasolla...
olisi jo aika. Surulista kun ex-huippupelaaja pilaa kuvansa jälkipolvien silmissä.
- En pysty
Mut ku ei pysty lopettamaa. Se on riippuvuussairaus, ei siitä niin vaan irti pääse.
- -Zanta-
Kyllä se melkein alkaa olla loppu maajoukkueuralle...tosin valmennukseen avuksi kelpaisi...tai sitten 45 minuutin matseja...
- ......
mä en ees tajua miks se muurinen sillo ees peluutti littiä sehän ei muuta ku hölkänny pari askelta joka pelissä ja oli jo iha "kuoleman" partaalla... antais nuoremmille tilaa pelata ja lähtis pelaan jotain puistofutista jo pelata haluu
- viel 1 ei
täällä on taas jtn ihme pellei liikkeel jotka eivät tajua jalitsusta mtn ja pelaajist. litmanen jakeli tosi hyviä syöttöjä koko pelin ja eihän niitä maaleja synny ilman hyvää alku työskentelyä.
- Rotten J
Voi SAATANA, mitä paskaa te kirjoitatte. Olitte varmaan lapsenkapaloissa silloin kun Litmanen johdatti Ajaxin menestykseen kansainvälisillä kentillä ja oli selvästi maailman parhaita pelaajia.
Täällä te haukutte Littiä, tajuamatta edes millainen suuruus mies on todellisuudessa on. Ilman Jari Litmasta Suomea ei tosiaankaan tunnettaisi jalkapallomaailmalla edes tämän vertaa. Antaa Litmasen itse päättää milloin lopettaa. Se on hänen asiansa. Joku kirjoitti jälkipolvista ja minä sanon: paskat jälkipolvien Litmas-kuvasta, jos eivät vaivaudu ottamaan selvää mikä hän on miehiään! Ja "futisvanhemmat", jotka eivät kerro lapsilleen: HÄVETKÄÄ NYT HELVETISSÄ!- Mausas
Kyllä, ensimmäinen ajax-kausi oli loistava ja sai todella olla ylpeä suomalaisesta huippufutaajasta. Mutta siirto barceloonaan muutti koko uran, litistä tuli säälittävä vaihtopenkinkuluttaja. Sama meno jatkui Liverpoolissa ja paluu ajaxiin ei tuonut yhtään mitään. Sitten kuluttamaan vaihtopenkkiä Lahteen, sieltä tiputtamaan Rostock saksan pääliigasta ja nyt viimeisenä tiputti Malmön mestareidenliigasta. Aina on joku 'varpaankynsi' kipeänä ja pelaamaan ei pysty!
- Takapassari
Voi helvetti täältä myös. Litin ansiot ovat aivan ylivoimaiset suomalaisessa jalkapalloilussa. Nyt ongelmana ovat tietenkin jatkuvat vaivat, jotka kyllä tuntuvat ihmeellisiltä. Vähänkään kun revittää pelissä, paikat skragaa. Silloin, kun Litti on kentällä, hänellä pitäisi antaa koko ajan palloa, aivan kuten Ajaxissa aikanaan. Paljon Litti pelaa noita palloja vaan pois ja eteenpäin, mutta mitä enemmän hän niitä saa ja mitä enemmän aikaa menee, sitä suuremmalla varmuudella sieltä tulee huippuavauksia ja syöttöjä, jotka johtavat vaarallisiin tilanteisiin ja maaleihin.
- Rotten J
Mausas kirjoitti:
Kyllä, ensimmäinen ajax-kausi oli loistava ja sai todella olla ylpeä suomalaisesta huippufutaajasta. Mutta siirto barceloonaan muutti koko uran, litistä tuli säälittävä vaihtopenkinkuluttaja. Sama meno jatkui Liverpoolissa ja paluu ajaxiin ei tuonut yhtään mitään. Sitten kuluttamaan vaihtopenkkiä Lahteen, sieltä tiputtamaan Rostock saksan pääliigasta ja nyt viimeisenä tiputti Malmön mestareidenliigasta. Aina on joku 'varpaankynsi' kipeänä ja pelaamaan ei pysty!
VOI HELVETTI.
Ensimmäinen kausi? Helvetti olitko silloin kapaloissa vai? Litin ensimmäinen kausi ei ollut läpimurtokausi! Silloin oli kuvioissa vielä Bergkamp mukana. Se oli se toinen, persläpi. Täällä haukutaan Litmasta, kuningasta. Helvetti minä haukun teitä.
Litmanen pudottamassa Rostockia, Litmanen pudottamassa Malmöä, Litmanen säälittävänä vaihtopelaajana Barcelonassa... sinuna ottaisin vähän asioista selvää. Se että Litistä tuli vaihtopelaaja Barcassa oli puhtaasti valmentajapoliittinen syy. Liverpool hankki Litmasen, mutta ei osannut käyttää asettaan oikein. Jaria peluutettiin kärkimiehenä. Tämän voi pistää puhtaasti Houllierin taktisen kypsymättömyyden piikkiin. Malmössa korostettiin, että seuraan ei ole ennen liittynyt lähellekään saman luokan pelaajaa kuin Jari Litmanen. Se on kumma, että ulkomailla osataan arvostaa, mutta kotona haukutaan kateellisesti. Ei Jari Litmanen teitä varten ole tuolla pelaamassa. Ei hänen ensisijainen motiivinsa ole saada jotain kateellisia suomalaisia nössöjä ylpeiksi suomalaisuudestaan. Ei helvetti teidän arvomaailmojanne. - Takapassari
Rotten J kirjoitti:
VOI HELVETTI.
Ensimmäinen kausi? Helvetti olitko silloin kapaloissa vai? Litin ensimmäinen kausi ei ollut läpimurtokausi! Silloin oli kuvioissa vielä Bergkamp mukana. Se oli se toinen, persläpi. Täällä haukutaan Litmasta, kuningasta. Helvetti minä haukun teitä.
Litmanen pudottamassa Rostockia, Litmanen pudottamassa Malmöä, Litmanen säälittävänä vaihtopelaajana Barcelonassa... sinuna ottaisin vähän asioista selvää. Se että Litistä tuli vaihtopelaaja Barcassa oli puhtaasti valmentajapoliittinen syy. Liverpool hankki Litmasen, mutta ei osannut käyttää asettaan oikein. Jaria peluutettiin kärkimiehenä. Tämän voi pistää puhtaasti Houllierin taktisen kypsymättömyyden piikkiin. Malmössa korostettiin, että seuraan ei ole ennen liittynyt lähellekään saman luokan pelaajaa kuin Jari Litmanen. Se on kumma, että ulkomailla osataan arvostaa, mutta kotona haukutaan kateellisesti. Ei Jari Litmanen teitä varten ole tuolla pelaamassa. Ei hänen ensisijainen motiivinsa ole saada jotain kateellisia suomalaisia nössöjä ylpeiksi suomalaisuudestaan. Ei helvetti teidän arvomaailmojanne.Taas Rotten J kirjoittaa asiaa. Juuri noin. Veikkaajassa ollut valmentajien yms. parissa tehty kysely Litmasesta hieman yllätti ja yllätti siinä nimenomaan Rautiaisen, Eremenko-isän ja erityisesti Kuuselan näkemykset. Herrat ymmärsivät Litmasen arvon aivan oikein. Eremenkokin sanoi, että ei voi olla niin, että Litmanen ja Eremenko junior ovat aina vaan vaihtoehtoja, kyllä molemmat sopivat kentälle yhtäaikaakin. Litmanen omalla paikallaan ja junior kärjessä vaikkapa Forssellin kanssa.
- Mausas
Rotten J kirjoitti:
VOI HELVETTI.
Ensimmäinen kausi? Helvetti olitko silloin kapaloissa vai? Litin ensimmäinen kausi ei ollut läpimurtokausi! Silloin oli kuvioissa vielä Bergkamp mukana. Se oli se toinen, persläpi. Täällä haukutaan Litmasta, kuningasta. Helvetti minä haukun teitä.
Litmanen pudottamassa Rostockia, Litmanen pudottamassa Malmöä, Litmanen säälittävänä vaihtopelaajana Barcelonassa... sinuna ottaisin vähän asioista selvää. Se että Litistä tuli vaihtopelaaja Barcassa oli puhtaasti valmentajapoliittinen syy. Liverpool hankki Litmasen, mutta ei osannut käyttää asettaan oikein. Jaria peluutettiin kärkimiehenä. Tämän voi pistää puhtaasti Houllierin taktisen kypsymättömyyden piikkiin. Malmössa korostettiin, että seuraan ei ole ennen liittynyt lähellekään saman luokan pelaajaa kuin Jari Litmanen. Se on kumma, että ulkomailla osataan arvostaa, mutta kotona haukutaan kateellisesti. Ei Jari Litmanen teitä varten ole tuolla pelaamassa. Ei hänen ensisijainen motiivinsa ole saada jotain kateellisia suomalaisia nössöjä ylpeiksi suomalaisuudestaan. Ei helvetti teidän arvomaailmojanne.Säälittävää, taas on se varpaankynsi lohjennut ja MM-karsintaottelu jää väliin. No toisaalta, tarvitseeko Suomi tuollaista kentälläsurffailijaa enää!?
- Rotten J
Mausas kirjoitti:
Säälittävää, taas on se varpaankynsi lohjennut ja MM-karsintaottelu jää väliin. No toisaalta, tarvitseeko Suomi tuollaista kentälläsurffailijaa enää!?
Eipä edes kannattaisi rasittaa Litmasta näissä merkityksettömissä peleissä, kerta homma on jo menetetty. Annetaan muillekin välillä tilaisuus. Litmanen parannelkoon itsensä iskuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834443Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243208Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392874Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162665Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172529Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432457- 132334
Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132275MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142045Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717