Ocu farkun takasiipi

Onko kellää sellasta pikku siivekettä siinä takaluukun päällä? Mikä sen tehtävä muuten on muu kuin näyttää hyvältä? Toimiiko ohjurina sadesäällä jottei takalasi ole ole vesisumun takia sumeena?
2608
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Takasiipi toimii aika idioottimaisesti.
Ilmavirtaus menee lasin ohi ja kaikki paska jää takalasiin.
Hiekkatiellä ajon jälkeen takalasi saattaa jopa muurautua umpeen hiekasta ja vesikelillä ajaessa joutuu käyttämään ahkerasti takalasinpyyhintä, jos mielii nähdä taustapeilistä.
Itseäni harmittaa lähinnä lasiin jäävä hiekka.
Noh.. lähes yhtä hyvin jäi edellisessä autossa, mikä oli IV golf variant.
Hyvän näköisen tuo takasiipi tekee autosta.

Äänestä
  • oli siipi ja onko alkuperäis tuote

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


baldos kirjoitti:

Onko kellää sellasta pikku siivekettä siinä takaluukun päällä? Mikä sen tehtävä muuten on muu kuin näyttää hyvältä? Toimiiko ohjurina sadesäällä jottei takalasi ole ole vesisumun takia sumeena?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu