Olen päässyt onneksi siitä tunteesta. En vain vieläkään tajua miten sait minut tuntemaan niin paljon. Enhän edes tuntenut sinua.
Ne kömpelöt tekstiviestit olivat keino madaltaa kynnystä, että kehtaisin tulla puhumaan sinulle. Mutta olen tällainen ihmeellinen outo ääliö * * Tiedän sen kyllä itsekin. Häpeän iseäni. Siksi sinulle puhuminen ja tunteistani kertominen oli kai niin vaikeaa. Ansaitsit parempaa.
Pitää luultavasti mennä johonkin terapiaan, että pääsen typerästä tavastani ja saan parannettua heikkoa itsetuntoani.
Haluan pyytää anteeksi kaikkea sitä vaivaa mitä aiheutin sinulle ja toivon sinulle kaikkea hyvää.. :)
Ne kömpelöt tekstiviestit olivat keino madaltaa kynnystä, että kehtaisin tulla puhumaan sinulle. Mutta olen tällainen ihmeellinen outo ääliö * * Tiedän sen kyllä itsekin. Häpeän iseäni. Siksi sinulle puhuminen ja tunteistani kertominen oli kai niin vaikeaa. Ansaitsit parempaa.
Pitää luultavasti mennä johonkin terapiaan, että pääsen typerästä tavastani ja saan parannettua heikkoa itsetuntoani.
Haluan pyytää anteeksi kaikkea sitä vaivaa mitä aiheutin sinulle ja toivon sinulle kaikkea hyvää.. :)
Vastaukset 14
Vanhimmat
ässä ???
vikaa oli myös minussa.
Väärä ajankohta.
Kaikki oli tapahtumassa liian nopeasti.
Piristit viesteilläsi kuitenkin.
Älä ole liian ankara itsellesi.
Ehkä jonain päivänä otan yhteyttä...
Ota yhteyttä!
yhteyttä.
Lupaan sen!
viestit eivät liity tuohon ensimmäiseen viestiin luultavasti mitenkään. (pinenä selvennyksenä tarkoittamalleni vastaanottajalle) :)
taitaa löytyä pilvin pimein.
Itse tapasin miehen, jonka kanssa vaan viestiteltiin ja sovittiin tapaamista, mutta...
En sitten ollutkaan valmis vielä.
Ihastuin ihan oikeasti pelkkään ääneen ja viesteihin.
Olen vaan niin rikki edellisestä, että se oman itsen ehjäksi saaminen vie vielä aikaa.
Sitten olen valmis uuteen ja vielä parempaan.
Suukkoja sinulle.
Älä lannistu, ole oma itsesi.
No mutta kun.. Säkin sait mmut tunteen paljon sua kohtaan, vaikkei me tosiaan kovin kauan olla edes tunnettu.
Onks sitä ihan pakko lähtee eri suuntiin? Ei mua haittaa ollenkaan se, jos sulla on heikko itsetunto. Eiks sitä vois yrittää parantaa yhdessä, ei siihe terapiaa tarvita :) Mäkin olen ujo pohjimmiltani ja yhtälailla ollu vaikee uskaltaa kertoo sulle siitä miltä tuntunu.
päin ja kauanko on tunnettu? Sillä epäilen, että et ole hän..
Täältä oon etelärannikolta, tän kesää ollaan tunnettu.
Ei ole aina ihastuminen helppoa, tunteet tekee herkäksi ja rohkeus ei riitä niistä kertomaan. Miten voi ollakin ihastuminen niin herkkää ja haurasta. Pelkää vaan että mokaa koko jutun jos menee lähelle ja jutteleen. Huh tätä tunteiden
myllerystä.
Moi J. Et aiheuttanut viesteilläs mitään vaivaa, muo vaan kummastuttaa.. Me ei olla puhuttu moneen vuoteen. Kolme neljä vuotta sitten taidettiin jotain puhua... puhelimessa..?
M on Oulusta. Hän kyllä tietää. Haluan vielä sanoa, että olen todella pahoillani, jos sinua loukkasin. En ollut suuttunut sinulle, jos sitä luulit käyttäytymiseni perusteella, kun sain tietää.. Olin suuttunut ja pettynyt itselleni ja häpesin, kun en saanut oikeita sanoja suustani silloin aikaisemmin. Annoit minulle kyllä monta mahdollisuutta. Sait minusta varmaan typerän kuvan puheitteni perusteella, kuin olisin joku rahan perässä juokseva öky. Jos luulit, että pelasin jotain peliä kanssasi, se ei ole totta. Olin todella ihastunut sinuun. En uskaltanut kertoa sitä. En ole koskaan ennen tuntenut niin paljon. Olen vain niin ujo ja pelkäsin.
Olen kai päässyt jotenkin niistä tunteista, pitää jatkaa elämää. Muistan sinut aina hyvällä. Anteeksi vielä kerran sekoiluni. Vastaa jotain, jos tämän luit. Se olisi tärkeää.. :)
Meiju. Luulin, että sinä ymmärsit kuka olen jokin aika sitten samalla nimimerkillä kirjoittamieni viestien perusteella. Olitko se sinä joka niihin vastasi? Jos et ja et tiedä niin voin kai kertoa, että olen se Jouko:) ja tavattiin n. 6kk sitten. Jos luet tämän viestin, niin kyllä sinun pitäisi tietää.. :) Kertokaa hänelle!!
MINULLE JOUKO VIELÄ TÄNÄÄN. TILANNE EI OLE NIIN PAHA KUIN LUULET... :))