Jenni yllätti miehen formula 1 kuljettaja kimi räikkösen vieraan naisen kanssa sängystä, molemmat olivat alasti. Tämä toistaiseksi tuntemattomaksi jäänyt nainen kertoo katuvansa ja häpeävänsä tekemisiään. Lukekaa lisää uudesta seiskasta jos kiinnostaa.
Kimillä SALARAKAS!!!!!
Vieras nainen
166726
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kuka uskoo tuollaiseen? Eikä lehdessä puhuttu alastomuudesta... Mutta C`mon!
Niin, mikä voisi olla kiinnostavampaa? Tässä pari knoppikysymystä. Jos et saa kaikkia oikein, niin vaihda hetkeksi lehteä:
1. Onko Viro EU-maa?
2. Kuka on Suomen pääministeri?
3. Mikä on Irakin pääkaupunki?
4. Kuka on kokoomuksen tuleva pres.ehdokas?
5. Kuka on Tuula Haatainen?
(vast. 1. Kyllä 2. Vanhanen 3. Bagdad 4. Niinistö 5. opetusministeri)
Olisihan se sinun kaltaisillesi helpompaa jos ihmiset voisi lukemiensa lehtien perusteella luokitella heti ja tarkasti erilaisiin ryhmiin. Tyyliin "Lukee Seiskaa; on varmasti tyhmä; ei tiedä kuka on pääministeri".
Minua ei yhtään hävetä myöntää että luen Seiskan joka viikko kannesta kanteen. Luen myös Newsweekin, Business Weekin ja Talouselämän.
En ole teinibimbo tai siivooja, vaan korkeakoulutettu nelikymppinen nainen tietotekniikka-ammatissa josta minulle jää palkkaa käteen yli 3000 euroa joka kuukausi.
Ja kyllä, tiesin vastaukset jokaiseen kysymykseen.
Jos oisin ns. korkeakoulutettu ja saisin vain 3000 € käteen niin olisin kyllä ihan hiljaa. Itse tekun käynyt ja jää käteen huomattavasti enemmän.
Ja kyllä, olen samalla alalla, mutta mulle maksetaan taitojeni mukaan eikä koulutuksen perusteella.
Kyllä minulle se 3250 euroa käteen joka kuukausi riittää ihan hyvin perustarpeisiin varsinkin kun aviomies saa suunnilleen saman verran ja asumiskulutkin ovat vain 650 euroa kuukaudessa.
Korkeakoulutukseni ei muuten ole tältä alalta ollenkaan, vaan olen saanut työssä tarvitsemani opit työtä tekemällä.
No etpä erityisen fiksulta vaikuta, kun ryhdyt loanheittoon: "...paitsi että olen fiksu niin myös rikas ja mies on vielä rikkaampi..." Eli täytyy kyllä todeta, ettei akateeminen koulutus takaa välttämättä fiksuutta ja sosiaalista lukutaitoa.
Minä en osta roskajournalismia, eikä mun ole pakko lukea moisia lehtiä. En osta myöskään huumeita tai maksullista seksiä, joilla on Seiskan tavoin rappeuttava vaikutus yhteiskuntaan.
Kyllä mua hieman arveluttaa se, että sen levikki alkaa hipoa jo Hesarin tasoa. Mihin suuntaan kansakunnan sivistystaso on menossa?
Ei voi mitään, mutta mun mielestä juoruhakuisuus ja niistä eläminen kertoo ihmisen yksinkertaisuudesta. Ja miksikö olen Julkkikset -palstalla? Haluan herättää keskustelua ko. aiheesta!
Vai oikein "rappeuttava vaikutust yhteiskuntaan". *hillitöntä naurua* On varmaan rankkaa ja vaikeaa elää kun joutuu oman elämänsä lisäksi stressaamaan siitä mitä muut lukevat, ja mihin suuntaan kansakunnan sivistystaso on menossa.
Minun lukumateriaalini ei todellakaan rajoitu Seiskaan, kuten jo alussa sanoinkin. Hesari nyt on niin itsestäänselvyys etten sitä viitsinyt edes mainita.
En muuten ole yksin, sillä tunnen moniakin varsin korkeissa asemissa olevia jotka rentoutuvat lukemalla Seiskaa. En osaa sitä kovin pahana tapana pitää. Silkkaa hupiahan se on, kun saa naureskella julkkisten toilailuille. Sitäpaitsi Seiskassa hauskuutta lisää heidän tapansa kirjoittaa asioista. Siinä sitä on kieli poskessa -huumoria oikein urakalla.
En muuten ole mielestäni ryhtynyt mihinkään loanheittoon; siihen ryhtyi mielestäni enemmänkin minulle vastannut (olitko se muuten sitä; on hieman vaikea pitää lukua mitkä viestit ovat samalta kirjoittajalta kun nimimerkki vaihtuu koko ajan joten en tiedä käynkö tässä nyt keskustelua yhden vai kolmen ihmisen kanssa) jonka piti kiireellä päästä sanomaan että hän tienaa paljon enemmän kuin minä vaikkei ole edes korkeakoulutettu. Halusin vain kertoa ettei minua lainkaan häiritse se että monet saavat paljonkin minua parempaa palkkaa, koska itsekin pärjään oikein hyvin - kiitos kysymästä.
Ihan pakko kommentoida muutamiin noihin sun juttuihisi. Jos vastaukseni oli sinun mielestä loanheittoa, et sinä tyttöparka oikein ole paljoa maailmaa nähnyt tai sitä kokenut. Se oli lähinnä pieni kommentti sinun viestiisi. Ja miten niin kiireellä sanottu??? Miten sinä tietotekniikan ammattilainen voit näin päätellä??
Minua myös hieman ihmetyttää tuo viljelemäsi korkeakoulutettu termi. Jos olisit korkeakoulun/yliopiston käynyt, sinun habituksen omaava henkilö toki sanoisi itseään akateemiseksi. Am I right or am I right?? Kun et näin tee, päättelen, että olet joko tekun käynyt tai merkonomi. Ei minulla ole mitään merkonomeja vastaan, päinvastoin.
Toki ihminen, jopa idiootti, voi lukea Newsweekkiä, Seiskaa, Hesaria tai vaikkapa Aku Ankkaa. Ihan eri asia on, ymmärtääkö siitä yhtään mitään.
Ehkä miehesi ei tarvitse janispetkettä, mutta sinä sitä tunnut kaipaavan, korkeassa asemassa olevien tuttujen kera Jaguarin. Olen minäkin sentään Rollssin kyydissä ollut!!
Muuten, otsikko taisi olla Kimin salarakas, joten taitaa jo mennä hieman offtopic.
Kimi on 25v tai 26v. Rahaa niin uitusti. Miksi mennä naimisiin noin nuorena ja rikkaana, jos haluaa pitää hauskaa muiden naisten kanssa...?
saihan siinä sivussa järjestettyä megaluokan bileet, jotka varmaan maksoivat vähintään niin paljon kuin Kimin pitää maksaa mahdollisen eron tullessa Jennille, eli mikäs siinä?
Niin no voihan sitä olla naimisissa ja pyöritellä vieraita naisia, jos siltä tuntuu. Itse en kuitenkaan niin tekisi. Tosin jos olisin rikas ja kuuluisa, niin naisia pyörisi jaloissa varmaan niin, että kengännauhat katkeilisi. Siinä tilanteessa olisi varmasti vaikea vastustaa kiusausta.
Jenni panee vierasta lihaa ihan yhtä paljon. Tieto.
vintti pimeänä. Terveisiä sinne Sonkajoen emäntäkouluun!
Ps. Ostin juuri Jaguarin kaikilla mausteilla.
No ainakin osaan sen verran nettiä käyttää että osaan laittaa vastausviestin sen viestin alle johon haluan vastata.
Minulla oli muuten yhteen aikaa poikaystävä jolla oli Jaguar, sellainen vihreä XK. Kaunishan se oli mutta aika epämukava matkustaa pitkiä matkoja.
Nykyisellä aviomiehelläni on 10 vuotta vanha VW Polo ja se riittää meille kaupungin keskustassa asuville ja töihin kymmenen minuuttia käveleville aivan mainiosti. Hänellä kun ei ole tarvetta millekään peniksenjatkeelle.
Kimi halusi Jennin kanssa naimisiin, siksi etta saa itseaan tasokkaamman vaimon ja tietysti viela siina luulossa etta saisi Jennilta saannollista seksia. Kuitenkaam se ei haittaa vaikka Jenni pihtailisikin silla kaunis vaimo nostaa Kimin statusta muiden naisten silmissa ja he haluavat seksia Kimin kanssa voidakseen kuvitella olevansa kauniimpia kuin Jenni.
Jos kerran panee jotakin niin ei kai silloin ole salarakas? Eikö salarakas lisänimeen tarvita useampi pano? Ns. pidempi seksisuhde.
Yhtä kertaa voisi luonnehtia lähinnä yhdenillanjutuksi..
Mutta asiaan, himot ne on hiirelläkin.