3D tai 4D ultrat pääkaupunkiseudulla?

Hei !

Tietäiskö kukaan missä pääkaupunkiseudulla voisi tehdä 3D tai 4D ultrat ja minkäverran maksaisi? Entä mihin rv asti ultra olisi hyvä tehdä tai sen voisi tehdä? Yritin etsiä netistä, mutta kukaan ei mainostanut ainakaan tekevänsä näitä ultria.
Kokemuksia/tietoja!
4367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ainakin Femeda ja Felicitas-klinikat. Oiskohan hinta jotain 150euron kieppeillä? Hinnaksi kelan jälkeen jäänee n. 120euroa. Jostain olen tuollaisia hintoja lukenut.

Äänestä

Onkohan noihin 3D- ja 4D-ultratutkimuksiin mahdollista mennä muutkin kuin pääkaupunkiseudulla asuvat?
Olen Tampereelta ja olisi hauska päästä katsomaan vauvaa tuollaisten laitteiden kautta. Täällä Tamperella kun tietääksen ei noita tehdä (Kertokaa ihmeessä jos olen väärässä!!!!). Hintaa niillä on, mutta sen kyllä pystyisin maksamaan ja varmasti se hinta tulisi korvattua sillä mitä näkee! Onko noista mahdollista saada videokuvaa itselleen vai "vaan" valokuvia??

Äänestä
  • Noi on yksityisiä klinikoita. Eli ei ne katso mistä tulet. Niille on ihan sama asutko pk-seudulla vai muualla.

    Eikö tosiaan Tampereella tehdä noita 3D- 4D-ultria? Turussa ainakin löytyy! Tää ei sitten ollut mitään Turku vs. Tampere kilpailua;) Satun vaan tietämään kun olen Turun lähellä.

    Äänestä

  • mie kirjoitti:

    Noi on yksityisiä klinikoita. Eli ei ne katso mistä tulet. Niille on ihan sama asutko pk-seudulla vai muualla.

    Eikö tosiaan Tampereella tehdä noita 3D- 4D-ultria? Turussa ainakin löytyy! Tää ei sitten ollut mitään Turku vs. Tampere kilpailua;) Satun vaan tietämään kun olen Turun lähellä.

    eli just femeda ja felicitas tekevät helsingissä ko. ultria. Femedan omavastuuksi jää noin 120 ja Felicitaksen n. 150e, mutta felicitaksessa kuulema paneudutaan asiaan hartaammin ja aikaakin käytetään reilummin. Molemmat varmasti hyviä, mutta erityisesti felicitasta olen kuullut kovasti kehuttavan ja itse sinne tulevalla viikolla suunnistan... =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nuppi kirjoitti:

Hei !

Tietäiskö kukaan missä pääkaupunkiseudulla voisi tehdä 3D tai 4D ultrat ja minkäverran maksaisi? Entä mihin rv asti ultra olisi hyvä tehdä tai sen voisi tehdä? Yritin etsiä netistä, mutta kukaan ei mainostanut ainakaan tekevänsä näitä ultria.
Kokemuksia/tietoja!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu