C25

Vanhassa autossani on alkanut ajovalot kummitteleen - siis sammuvat ja kun vähän lyö nyrkillä lamppuun niin syttyy uudelleen. Olen tarkistanut lamppujen kannat ja niiden kosketukset mutta vika ei korjaannu.
Antakaa asiallisia ohjeita!
2362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lampun maadotus voi olla ruostunut; ruuvi tai pohja.

Äänestä

tuttu autoseppä oli sitä mieltä että vika on itse polttimon sisällä. En tiedä tarkemmin.

Eikös vanhemmalle autolle(kin) ole hyvä välillä näyttää nyrkkiä niin pysyy totuus mielessä....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1990 kirjoitti:

Vanhassa autossani on alkanut ajovalot kummitteleen - siis sammuvat ja kun vähän lyö nyrkillä lamppuun niin syttyy uudelleen. Olen tarkistanut lamppujen kannat ja niiden kosketukset mutta vika ei korjaannu.
Antakaa asiallisia ohjeita!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu