Ammatillisen koulutuskeskuksen sininen Mazda on maannut Höyrypanimon parkkipaikalla aika pitkään. Hämähäkin seitit jo verhoavat autoa sieltä täältä. Innokkaat pojat on jo ilmeisesti yrittäneet vierittää auton mereen, onneksi eivät vielä onnistuneet. Joku päivä joku hermostunut vielä onnistuu, ja sittenhän tullaan kiireellä poimimaan auto merestä.
Kenen auto ? Voisiko sen nyt jo vihdoin poistaa siitä puoliksi nurmikolla makaamasta ?
Kenen auto ? Voisiko sen nyt jo vihdoin poistaa siitä puoliksi nurmikolla makaamasta ?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Soita Kotkan kaupungin puhelikeskukseen ja pyydä yhdistämään henkilölle ,jonka vastuulla ovat romuautot ja yksityistiet.Sieltä ne lähtee liikkelle ja auto on 2-3 päivän kuluttua romuttamolla.
siihen aikaan kun mm. prismassa oli ilmaiset nettipäätteet auloissa, pystyi palautetta kaupungille antamaan nettisivujen kautta vaikka anonyyminä.
Taisi palautetta tulla liikaa kun ovat poistaneet moisen palvelun. Vai oliko syynä se että palaute tuli kirjallisessa muodossa joten ne varmaan tallennettiin jonnekin ja näin ne on vaikeampi unohtaa kuin puhelimella suullisesti saadut palautteet.