Tdi bmwTouring

Mitäs koneita on tollasissa uuden karheissa BMW:n 3-sarjan dieseleinä? Mitä ne kuluttaa/entä autojen suorituskyky? Mitäs tommoset maksaa? Entä paljon on dieselvero vuodessa(paljonko saa ajaa että kannattaa ostaa dieselinä eikä bensana)?
3543
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Etkö tosiaankaan osaa mennä katsomaan bmw.fi osoitteeseen!?

Äänestä

että typerykset kysyy muttei kuuntele

Äänestä

Mallista E46 diesel koneella löytyy 100kW, mikä on 136 Hp. Pitkän ajan keskikulutus itsellä ollut 5,8l, nyt kesällä menee 5,2l sadalla. Kiihtyvyys riittävä jättämään Volvokuskit (9s 0-100). Huippuja olen kokeillut 200km/h, mutta tuollainen 150 km/h tuntuu kuin pirtissä istuis, niin tasaista ja hiljaista on meno.
Että suosittelen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KentKK kirjoitti:

Mitäs koneita on tollasissa uuden karheissa BMW:n 3-sarjan dieseleinä? Mitä ne kuluttaa/entä autojen suorituskyky? Mitäs tommoset maksaa? Entä paljon on dieselvero vuodessa(paljonko saa ajaa että kannattaa ostaa dieselinä eikä bensana)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu