Kertokaahan..

Itse en ole lestadiolainen, en uus -enkä vanhoillis sellainen.
Mielenkiinnosta vain kysyisin, että MITÄ EROA ON UUS -JA VANHOILLISLESTADIOLAISELLA????
Kertokaahan nyt!
2374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen ollut havaitsevinani, että kummallakin porukalla on oma sivu, jos sieltä löytyisi valaistusta.

Äänestä

Uus menee kaiken uuden perässä ja vanhat on jäykkiä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sori jos häritsen! kirjoitti:

Itse en ole lestadiolainen, en uus -enkä vanhoillis sellainen.
Mielenkiinnosta vain kysyisin, että MITÄ EROA ON UUS -JA VANHOILLISLESTADIOLAISELLA????
Kertokaahan nyt!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu