YKSINHUOLTAJA ÄIDIT !

Mitä te olette?

Ihmisiä, jotka levittävät jalkansa kaikille vastaantuleville. Sitten pamahdetaan paksuksi ja iik! "voi että kun olen yksin"
Tai sitten muuten vaan niin surkeita tohvelinaisia/luusereita/rumia ihmisiä, jotka ette saa pidettyä edes miestä itsellänne!!

Herätkää!
232173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Ootko kenties saanut PAKIT yh-äidiltä ja nyt katkerana valitat...

Äänestä

jeah....mietin et jaksasko ees vastata tähän mut päätinpä vastata kun sattuu olemaan tässä turhaa aikaa ennen kun duunista pois pääsee.
Eli me olemme paljon parempi ihmisiä kun sinä olet tai tulet koskaan olemaan ja tiedän tämän koska sinäkin tunut tietävän mitä me olemme.

Äänestä

Kyttäilen ja etsiskelen tarpeeksi varakasta herraseuraa ja sitten pamautan itseni paksuksi.Saan hyvät elatusmaksut ja lapsi saa aina vähän ekstraa rikkaalta isältään.
Me elämme leveästi ja asumme hyvin.
Nyt olen kuudetta kertaa raskaana ja taas on tulossa muhkeat elatusmaksut.
Jokaisesta lapsesta saan 1000 euroa elatusmaksua,exät on rikkaita miehiä.Kohta on kuudes,tienaan siis pelkillä elareilla 6000 euroa kuussa.Minulla on velaton iso omakotitalo ja töitä ei ole tarvinnut tehdä päivääkään.En myöskään valita.

Äänestä
  • Näinhän se on, myös meillä:)

    Äänestä

Minä kiikaroin täällä kuppilan kulmalla kenelle seuraavaksi pamahtaisin paksuksi. Näyttää olevan vaan niin köyhää porukkaa, ettei taida viitsii, kun lapset jäävät kuitenkin minun vastuulle, jotta nämä herrat pääsevät taas uusiin naisiin...!

Äänestä

Kylläpä on hyvä, et joku kertoo millaisia me yhÄ:t ollaan.;)
Kyllä mä nyt "HERÄSIN".;)

Äänestä

Oikeessa oot...harmi kun täällä maalla on niin vähän noita vastaantulijoita...siks kai mullakin on vaan yks mukula ;)

Äänestä

miksi kirjoitit tälle palstalle, oliko äitis kenties tuollainen tai tyttäresi?
En tunnista siitä itseäni, on kenties ollut vähemmän suhteita kuin rouvasihmisillä. En tunne muitakaan yksinhuoltajia, jotka sopivat kuvaukseesi. Ehkä niitä on kuitenkin, sillä meitä on moneen junaan, niin kuin ukkomiehiäkin tai rouvashenkilöitä.

Äänestä

Miten joku julkeaa pilkata yh-äitejä.Jumalan pilkastakin joku jo joutui oikeuteen.Minullakin oli aikanaan käsitys,että maailmaa hallitsee:sosiaalitantat,äiti ja Jumala.Järjestyksestä en ollut aivan varma.Voitin sosiaalitädit ja äidin.Jumalaa en haastanut,koska arvelin,että jättää kuitenkin oikeuteen saapumatta.Mutta silti.Älä mollaa yh äitejä kiitos.

Äänestä

Rumat voidaan sulkea heti pois, kukaan ei halua nussia rumaa ämmää. Jos nainen "antaa" heti tavattuaan, niin järkevä mies käyttää kondomia jo tautivaaran takia... Kukaan ei pamahda yllättäen paksuksi ja huuda:"iik", eri asia on tietenkin sellainen nainen joka tieten tahtoen on päättänyt hankkiutua raskaaksi keinolla millä hyvänsä. Aina löytyy hyväuskoisia hölmöjä jotka uskovat naisen käyttävän kierukkaa/pillereitä ja panevat paljaalla tunnin tuttavuuden jälkeen...

Älä toki unohda leskiä, hitsi kun ovatkin luusereita kun eivät pelastaneet miehiään kuolemalta. Jos nainen on niin "luuseri", että ei saa pidettyä miestä itsellään, niin miksi tämä mies on ollut edes vähän aikaan tämän naisen kanssa (ei ilmeisesti muita ole saanut) ja pannut paksuksikin? Sen jälkeen häipynyt kun ei ole ollut miestä isäksi.

Äänestä
  • Niin ja sitten on myös meitä: ollut 10v avioliitossa, yhdessä ollaan oltu 17v ja meillä kolme lasta, vanhin juuri aloitti toisen luokan ja nuorin ei vielä kahta. Sain juuri kuulla että miehellä on toinen nainen ja minä saan mennä. Mihin kategoriaan kuulun? En ole 'antanut' muille seitsemääntoista vuoteen, olen yrittänyt täyttää muijan paikan niin sängyssä kuin muutenkin ja ikääkin alkaa olla kohta neljäkymmentä. Olenko löysäperseinen huora vai muuten vaan tyhmä kun kuvittelin että se papin 'myötä- ja vastoinkäymisissä' merkitsee jotain?

    Äänestä

  • Olet kirjoitellut täällä useampaan otteeseen tämän päivän aikana katkeruudesta kumpuavia kannanottojasi. Kerro suoraan mikä ottaa aivoon? Onko vaimo lähtenyt ja vienyt lapset mukanaan sen vuoksi, että et osannut olla hyvä aviomies etkä etenkään hyvä isä?

    Äänestä

  • Eronnut Rouva kirjoitti:

    Olet kirjoitellut täällä useampaan otteeseen tämän päivän aikana katkeruudesta kumpuavia kannanottojasi. Kerro suoraan mikä ottaa aivoon? Onko vaimo lähtenyt ja vienyt lapset mukanaan sen vuoksi, että et osannut olla hyvä aviomies etkä etenkään hyvä isä?

    Ilmeisesti logiikka ei kohdannut niin kuin olin viestin tarkoittanut. Tarkoitus oli kirjoituksella osoittaa alkuperäisen kirjoituksen sisältö vääräksi. Kun esim. alkup. kirjoitti että yh on ruma, vastasin että kuka nyt rumaa haluaisi nussia. Jos ei halua niin ei ole lapsia... jne. Ja mitä otsikkosi kysymykseen tulee niin en ole katkera.

    Äänestä

  • tuore tapaus kirjoitti:

    Niin ja sitten on myös meitä: ollut 10v avioliitossa, yhdessä ollaan oltu 17v ja meillä kolme lasta, vanhin juuri aloitti toisen luokan ja nuorin ei vielä kahta. Sain juuri kuulla että miehellä on toinen nainen ja minä saan mennä. Mihin kategoriaan kuulun? En ole 'antanut' muille seitsemääntoista vuoteen, olen yrittänyt täyttää muijan paikan niin sängyssä kuin muutenkin ja ikääkin alkaa olla kohta neljäkymmentä. Olenko löysäperseinen huora vai muuten vaan tyhmä kun kuvittelin että se papin 'myötä- ja vastoinkäymisissä' merkitsee jotain?

    Nykyään on kyllä valitettavana trendinä, että avioliitto ei käytännössä vaikuta mitään vaan jompikumpi käyttäytyy kuin sinkku, lapsista huolimattakin.

    Ja kun näitä on, ei enään kukaan pidä eroamista moraalittomana tai huonona asiana, erotaan vain jos tuntuu, että nyt ei enään ole kivaa leikkiä kotia puolison kanssa.

    Äänestä

Tekisi mieli sanoa rumasti...mutta kirjoitanpa vain, että en ole ravintoloiden "munakerjäläinen", enkä sänkyjen ilolintu,enkä mene tuntemattomien kanssa sänkyyn. Vaan tulin raskaaksi suhteessa ja minunko on syy, että jään nyt yh:ksi kun lapsen isä jänistää vastuutaan...vaikka hänkin sitä lasta alunperin halusi...mietippä sitä !

Äänestä

taas jonkun munattoman ja aivottoman koltiaisen (siis aivotoiminnaltaan) juttuja.

Onko miehet kateellisia kun eivät itse voi yksin saada lasta? Vai mikä on ? Epäilen että.. tai tiedän että pelko on takana en vain vielä käsitä minkä pelko.

Äänestä

yksin kolme mukulaa ja tule sitten aukomaan päätäsi.

Toivottavasti käyttäydyt noin ihan livenä ettei kukaan vaan vahingossa saa sinun kanssa lasta.

Äänestä

Sinä kuitenkin olet NIIN sivistynyt, että nimität meitä ihmisiksi. :))))
Herännyt olen yhden kerran, siis eilen, tänään en ole ehtinyt vielä nukkumaankaan....mutta kohta menen...
Pirun vaikea se on kulkea esim. työmatkat , kun pitää levitellä koko ajan...huh, huh..joka aamu ja ilta myöhästyy töistä, semmosta se on yh:n elämä pelkkää levittelyä. Ja huuto tulee aivan muista syistä, kuin "paksuksi pamahtamisesta"!

Siinä kyllä olet väärässä, ettei me saada miestä itsellämme pidettyä, välillä pitää nääs rumempia hätistellä pois.
Meillä on sellaiset sängyt, että aina miehenvaihtoviikoilla voi entisen kipata huitsin nevadaan tai jonnekin sinne päin.... että revipä siitä! :))))

Äänestä
  • Toista se on etähuoltajilla. Kun menen nukkumaan niin valtaisa pölypallo vierii huoneen läpi ja taustalla soi hyvät, pahat ja rumat...

    Mun sängyssä on viimeksi 2 vuotta sitten ollut pumpattava barbara ja sekin meni puhki... Ei ole helppoa kellään.

    Äänestä

  • Timppa kirjoitti:

    Toista se on etähuoltajilla. Kun menen nukkumaan niin valtaisa pölypallo vierii huoneen läpi ja taustalla soi hyvät, pahat ja rumat...

    Mun sängyssä on viimeksi 2 vuotta sitten ollut pumpattava barbara ja sekin meni puhki... Ei ole helppoa kellään.

    Kai sulla se uimalelu vielä on tallessa?
    Kai nyt hyvä miäs oot kuullunna ilmastointiteipistä, alias roudarinteipistä?

    Pistät siitä kuule sen barbaran reikään tuketta
    (siis siihen mistä meni puhki, -vai hetkinen... mistäs kohtaa se puhkes???? )
    no, oletetaan että puhkesi vaikka säärestä, voit teipata vaikka koko säären reunan, ja hommaa sellai kynä minkä jälki kestää ja piirrä tytsylle mieleisesi tatuointi.

    Ja jos siltikin puhkeaa, haittaneeko tuo?
    siinä ilmavirrassa ne pölypallotkin lentää hiukkasen kauemmaksi.

    Äänestä

Ei kaikkien yh-äitien lapset ole saanut noin alkunsa!!! Kuule niitä on monia syitä miksi nainen haluaa olla yh-äiti, esim. vaikka pettävä mies tai väkivaltainen mies.. ..lista olisi loputon. Harva yh-äidin lapsi on saanut alkun ryyppyreissun jäljiltä tai vastaavasti, mutta onhan niitäkin tapauksia silti.

Äänestä

Lasten isä nyt vaan on kuollut.Elämässä voi tulla yllätyksiä.=(

Äänestä

Tästä viestistä suorastaan hyppää silmille, että kirjoittaja on syystä tai toisesta yhoille katkera nainen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Haloo kirjoitti:

Mitä te olette?

Ihmisiä, jotka levittävät jalkansa kaikille vastaantuleville. Sitten pamahdetaan paksuksi ja iik! "voi että kun olen yksin"
Tai sitten muuten vaan niin surkeita tohvelinaisia/luusereita/rumia ihmisiä, jotka ette saa pidettyä edes miestä itsellänne!!

Herätkää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu