Murha tunnustettu

Mikäs se oli se kioskin pitäjä , joka tunnusti murhan v. -69. Luin siitä lehdestä. Eikö sitä muka oteta ollenkaan huomioon ja miksi?
41268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikös tuon ole tunnustanut kymmenkunta ihmistä, osa selvinpäin mutta muuten sekoja osa taas humalassa

Äänestä

Kyllikki Saaren murhan kohdalla aikoinaan. Kyllähän sillonkin noita tunnustajia riitti tympääntymisen asti, jollen nyt ihan väärin muista...

Äänestä

niin ja tämä tyyppi vielä tunnustuksen jälkeen hukuttautui itse Bodon järveen. Miksi hänen ruumista ei kaiveta esiin ja oteta dna:ta?

Äänestä
  • Poliisi joutuis tilaa böndeltä kaikki aurat ja kääntämään joka helkutin kalmiston ympäri

    Taitaa olla niitä samoja tunnustuksia kuin kennedyn, kingin, ym lahtauksissa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


v.-69 kirjoitti:

Mikäs se oli se kioskin pitäjä , joka tunnusti murhan v. -69. Luin siitä lehdestä. Eikö sitä muka oteta ollenkaan huomioon ja miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu