Terveellä isänmaallisella nuorella miehellä ei ole pitkiä hiuksia.
Fakta nro yksi
10
2712
Vastaukset
- Killuminatus
Ei pidä paikkaansa, haiseva uusnatsi.
- VeraVarpunen
Todellaki on. Riippuen kuontalosta. Evilälle se vaan sopii. Ymmärtäkää asia.
- Kaikkitietäväinen
Ovat ne hauskoja nämä kiihkoilijat, jotka luulevat olevansa uskottavia, kun nimeävät mielipiteensä faktoiksi.
Raivostunut urheilufani on ihan höhlä ja se on FAKTA. - Minäkin sanon
En ole ihan nuori vaan jo hyvän matkaa kuudennella kymmenellä. Pidän itseäni isänmaallisena - osoittakoon vaikka reservin upseerin arvoni sitä omalta osaltaan. Pidän itse hiukseni lyhyenä. Parta leuassani on ollut "aina"; senkin pidän tosin lyhyenä.
Pidän Tommi Evilää harvinaisen tervepäisenä ja edustavana nuorena miehenä, josta me suomalaiset voimme olla aidosti ylpeitä muutenkin kuin urheilusaavutusten perusteella.
Pitkä letti ei muuta mielipidettäni miksikään. Sitä paitsi se sopii Evilälle hyvin. - Kissatar
Jos ei Tommi Evilä ole terve ja isänmaallinen voittaessaan Suomelle pronssimitalin, niin kuka sitten...??
- hömpshömps
no ei... Evilä on muuten vaan Kimin jälkeen suomen epäseksikkäin urheilija. Kusi noussu päähän, ja nolaa ittensä wannabe cool asenteella... Näyttää muuten vähän ranskalaiselta rotalta. Hyppää muuten saatanan pitkälle.........................................!
- Ylivääpeli
Terveys ja hiusten pituus ovat siis jotenkin kääntäen verrannollisia urheilufanin pienessä kaljussa pääkopassa...? Minusta komeat, hyvinhoidetut, edustavan näköiset, persoonalliset pitkät hiukset ovat päinvastoin terveen, hyvinvoivan sielun ja kehon merkki. Kysymys on katsokaas uskaltamisesta. Urheilufani ei uskalla. Ei ole sitä munaa. Eikä tukkaa sen puoleen.
- letitär
Oletan, että viestisi oli mauton vitsi. Sillä suomen maa on pullollaan pikätukkaisia miehiä, joten miten kukaan edes kiinnittää huomiota moiseen asiaan.
Oma henk koht mielipiteeni on, että kukin pitää kuontalonsa sellaisena kuin tykkää. Itse en tosin lyhyt tukkaisen miehen kanssa seurustelisi, sen verran nuo ponnarit ovat minut vuosien varrella hullaannuttaneet, mutta ei minulla ole lyhyt hiuksisia mitään vastaankaan. Ja hiusten pituudella nyt ei isänmaallisuuden kanssa ole mitään tekemistä...
Letit liehumaan ja kaljut kiiltämään! - -marsku-
Oletko joku vanhoillinen rasisti?
- trööt
Ai kamala sentään Minulla kolme pitkätukkaista nuorta urheilevaa miestä kotona Apua Ja sä sanot ettei ne ole terveitä....oi joi...huiiii
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2313011Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1972646Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1121253Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411208Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2991119- 701108
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721091Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211005Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin8833