Olen ajatellu hankkia tuonmoisen. Minkäslaisia kokemuksia ihmisillä olis, ja kohtia mitä tarvii
katsoa enne rahojen käteen lyömistä...
-tyyppiviat???
Tuhannet kiitokst näin etukäteen.
katsoa enne rahojen käteen lyömistä...
-tyyppiviat???
Tuhannet kiitokst näin etukäteen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Moottori on ihan ok ton kokoseen autoon, syö kuitenkin sen 7l/100km, sekalaisessa ajossa, matka-ajossa voit päästä alle viiden. penkinlämmittimet eivät yleensä toimi, muuten kyllä lämpöä riittää, kall. vak. pystytangot on kulutustavaraa, samoin kuin raidetangonpäät, lievää mittaristovikaa voi löytyä, nopeusmittari lakkaa toimimasta yms. ei vakavaa, sulakerasiassa myös jonkun verran ongelmia. Hyvä ajaa, hinta/laatu yleensä kohdallaan
Ajelen päivittäin 100 km 306 1.9.tdi, eli työmatkat.
Kulutus on noin 6 ltr luokkaa. Koneessa ei ole mitään ongelmia ollut, 2 krt vaihdettu jakoremmi, öljyt vaihdan 10 tkm välein.
Autolla nyt ajettu 330 tkm. Ns koiranluut kulutustavaraa, jotka on edessä, pitää vaihtaa 100 tkm välein. Nyt pitäisi vaihtaa 3 kerran, 2 kertaa on vaihdettu.
Jarrupaloja kulunut aikalailla edessä, levyt on alkuperäiset. Eteen vaihdoin iskarit viime talvena ensimmäistä kertaa, takana alkuperäiset. Pakoputki vaihdettu kerran, laturi kerran, vesipumppu on alkuperäinen, syyläri vaihdettu viime vuonna alkoi vuotaa pohjasta. Auto ei ole ruostunut mistään, eikä öljyä kulu.
Täydellinen työmatka-auto. Katsotaan kuinka kauan kestää.
Niin kuskin penkinlämmintin on muuten rikki ollut melkein alusta lähtien.