Hei minkälaisia lääkityksiä olette saaneet kilppari tulehdukseen ja onko lääkkeet vaikuttaneet,itse sain lääkityksen eilen koska epäillään kilppari tulehdusta,olenkin aikaisemmin kirjoitellut tänne mun kilppari arvoissta.
kilppari tulehdus
mamma
41004
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
eli minkälaisia on kilpparitulehduksen oireet? itellä epäilen vähän samaa, täytyy varmaan huomiseks varata lääkärille aika. Onks sulla kilpirauhaset turvoksissa ja välillä pientä kipua? Mulla itellä tuntuu ainakin niellessä kurkussa kipua, mutta se ei kuitenkaan tunnu ihan normaalilta kurkkutulehdukselta..
Oireeni ovat samat kuin sulla kilpirauhaset turvoksissa pientä kipua ja palan tunne kurkussa,on noita kyllä oireita paljon muitakin kuumetta on myös ym.käväseppä lukemassa minun aikaisemmat kirjoitukset,sielläkin on noista mun oireista.
3 vkoa ja thyroxinia kans ( jatkuu edelleen )
No joo mun lääkitys on jotenkin alkanut tehoamaan,mutta päänsärkyy on ollut koko lääkityksen ajan.Arvot jotka sain nyt olivat t4v 21 tsh 1.38 onko noi hyvät vai huonot? mulla on tullut myös ihmeelistä tärinää ja yöllä hikoilen aivan mahdottamasti ja välillä paleltaa ja toi päänsärky on jotain aivan kamalaa.Thyroxini lääkitystä mulla ei ole.Olen kuullut että thyroxiinia on määrätty jo sillä että on löytynyt struumakyhmyjä mullahan on myös struumakyhmyjä ja kystiä,lääkityshän pitäs estää struumakyhmyjen kasvua jos olen oikein käsittänyt onko näin? toivon että joku vastais.Kiitos.