Johnson 20hv käynistysongelmia

Johnson:in 20hv perämoottori ei käynnisty. Veneessä on OMC-kaukohallintalaite. Akussa riittää virtaa ja se saa bensaa moottoriin, mutta kipinää ei tule. Voisiko joku mestari neuvoa missä vika voi olla ja miten sitä
kannatta ruveta etsimään?
31225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se "kuolleenmiehenkytkin, eli tapponaru" saattaa olla, että ei ole pohjassa, jolloin ei kipinää tule...CD-boxi rikki tai joku johto poikki koneen virtajohdoista

Äänestä
  • Onko se cd-boxi kallis kapine?

    Äänestä

Tarkista myös sulakkeet kopan alta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Johnson fani kirjoitti:

Johnson:in 20hv perämoottori ei käynnisty. Veneessä on OMC-kaukohallintalaite. Akussa riittää virtaa ja se saa bensaa moottoriin, mutta kipinää ei tule. Voisiko joku mestari neuvoa missä vika voi olla ja miten sitä
kannatta ruveta etsimään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu