Onpa maailma muuttunut! Salarakkaat ja rakastajatteret ovat joko lehden palkkamia tai heille maksetaan palkkiot. Sitten etsitään sopivaa uhri niin, että voidaan rahastaa jutuilla!
Seiska-lehti palkkasi jopa yhden naisen tunkemaan Kimin lähelle laulamaan karaokea niin, että saatiin tehdä tekaistuja skandaalilööppejä!
Mutta onko Seiska-lehden toimitus vai Seiskan lukijat tyhmempiä? Seiska-lehteä kun ei olisi olemassa ilman kysyntää....
Seiska-lehti palkkasi jopa yhden naisen tunkemaan Kimin lähelle laulamaan karaokea niin, että saatiin tehdä tekaistuja skandaalilööppejä!
Mutta onko Seiska-lehden toimitus vai Seiskan lukijat tyhmempiä? Seiska-lehteä kun ei olisi olemassa ilman kysyntää....
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sama se minkä lehden ostaa, kaikissa on kuitenkin samat jutut viikon ajalta. Lukijaa pidetään tyhmänä, jonka oletetaan elävän lehtien kautta arkeaan. Lehtiriippuvuus on nykyajan kansantauti. Peliriippuvuus on jäämässä toiseksi. Kuinkahan monta euroa ihmiset syytävät juorulehtiin nykyisin?
Vai silkka häpeilemätön uteliaisuus? Mikä lie saa kaduntallaajan ostamaan juorulehden, enpä tiedä.
Tavallinen kaduntallaaja minäkin, mutta jostain syystä minua ei vain voisi vähempää kiinnostaa mitä vaikkapa joku Kimi Räikkönen on vapaa-ajallaan tehnyt, omapahan on elämänsä.
Minulla on aivan riittämiin tekemistä OMASSA elämässä. Ehkäpä juorulehtien suurkuluttajilla ei sellaista ole...
Meissä kaikissa asuu pieni tirkistelijä,vaikka emme sitä useinkaan miellä..tirkistely on yksi seksuaalisuuden laji,toisia kiihottaa enemmän,pervouteen asti,toisia vähemmän.
Tarjoamalla tirkistelyä enenevässä määrin meitä tyhmistetään ja samalla kaadetaan "rajoja",hyviä tapoja etc.
...eikö se sisäinen tirkistelijä ole saanut aika vahvan otteen, jos pitää ihan tilata juoruaviisit omaan kotiin asti?
Ilotyttö osaa pitää turpansa kiinni!
suun aukomisesta maksetaan enemmän, eikö? Rahan takiahan he yleensä hommia tekevät, eivät kutsumuksesta.
Ennen oli salavuoteus ankara rikos ja nainen sai
siitä 200vuotta takaperin tästä ankarasta rikoksesta kuolemantuomion. Nyt on toisin sillä rahastetaan viimesen päälle.
Hei, nyt ihmiset vihdoin herätkää huomaamaan mikä seiskan tarkoitus on! Pidetään lukijoita niin tyhminä, että niille voi syöttää kaiken mahdollisen keksityn jutun totuutena.
Lukekaahan joskus oikein tunteella yksikin juttu, niin huomaatte kuinka vesittynyttä teksti voi pahimmillaan olla. Pelkkiä vihjailuja ja mukamas-tiedonlähteiden kertomana. Nyt järki jo käyttöön!
Itse heräsin todellisuuteeen ja sanoin tänään lehden tilauksen irti!!