viroon ratsastamaan.

Liehuletti

Onko kellään kokemusta virosta ja/tai sen saarilta ratsastuslomista! Olisi kiva kuulla kommentteja ja tunnelmia paikasta (millaisia hevosia, millainen majoitus, ruoka, muut aktiviteetit...) Olin tänä kesänä Unkarissa ratsastuslomalla ja sitä ainakin pystyy kehumaan niin hevosten (ennen kaikkea) kun majoitus/ruuan suhteen. Se oli OK-matkojen kautta järjestetty reissu. muttei kuitenkaan vasta-alkajille sopiva eli kokemusta on oltava nimenomaan maastossa ratsastamisesta.
Mutta kiitos jo etukäteen jos vastaatte tähän Viron kysymykseen tai jos tiedätte jonkin muun keskustelupalstan, jossa voisi asiasta kysellä.

4

2880

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokenut

      Olen käynyt Muhun saarella, www.tihuse.ee ja Kuusekännussa, http://kuusekannu.maaturism.ee/new/. Molemmat hyviksi todettuja. Kuusekännu on tietty lähempänä Tallinnasta katsottuna, Muhuun saa mennä autolla/bussilla ja lautalla .

    • Heppätäti-64

      Eestin upeimmat maastot löydät varmaan Saarenmaalta. Itse kävin ratsastamassa Saarenmaalla suomalaisten pitämässä paikassa nimeltä Ratsukievari. Tykkäsin kovasti ystävällisistä ihmisistä, jotka todella pitivät hyvää huolta meistä ja hevosistaan :) Pitkät hiekkarannat olivat aivan mielettömiä. Suosittelen! www.ratsukievari.ee

    • Tihuseen hurahtanut

      Tulimme juuri ratsastusreissulta Muhun saarelta Tihusen tilalla. Suosittelen lämpimästi. Aivan ihana paikka. Tilalla on 300 eestinhevosta, joista n. 100 on kerrallaan ratsastuskäytössä. Parasta olivat 4-5 tunnin ratsastusretket, joiden keskellä oli lounastauko ihmisillä ja hevosilla laitumella, aivan mahtavat arviolta 1-2 km laukat pelloilla. Henkilökunta on erittäin ystävällistä. Kaikki tiomii hienosti. Isäntä on ainutlaatuinen, hieno persona.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      101
      9588
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      76
      4957
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      55
      4682
    4. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2421
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      105
      1642
    6. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      0
      1500
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      45
      1458
    8. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      56
      1387
    9. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      49
      1351
    10. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1296
    Aihe