,,,,
Paras duetto on mielestäni....
15
1064
Vastaukset
- kultahiekkajyvä
Väreet kulkevat selkäpiissä, kun kuulen Saija Varjuksen ja Kari Tapion dueton Elämään suurempaan...siinä on meikäläiselle niin koskettavat sanat....tietenkin Taipaleen Reiska laulaa Karin kanssa elämän virroista upeesti, mutta jotenkin tuo ensin mainittu menee mun sieluun paremmin...makuasiahan musiikki on..
- Kari fani
Tuo kappale Elämään suurempaan on kyllä tosi kaunis kappale Karin ja Saijan esittämänä.
Onkohan se jollain levyllä??Löytyskö mistä????
KERTOKAA??? - anna.h
Kari fani kirjoitti:
Tuo kappale Elämään suurempaan on kyllä tosi kaunis kappale Karin ja Saijan esittämänä.
Onkohan se jollain levyllä??Löytyskö mistä????
KERTOKAA???En osaa sanoa millä levyllä kappale on alunperin julkaistu, mutta se löytyy sellaiselta kokoelmalta kuin Elämää suurempaa, varmaan muillakin kokoelmilla se on julkaistu.
- Elämää suurempaa
anna.h kirjoitti:
En osaa sanoa millä levyllä kappale on alunperin julkaistu, mutta se löytyy sellaiselta kokoelmalta kuin Elämää suurempaa, varmaan muillakin kokoelmilla se on julkaistu.
kumman levyltä löytyy Karin vai Saijan
- anna.h
Elämää suurempaa kirjoitti:
kumman levyltä löytyy Karin vai Saijan
Elämää suurempaa on kokoelma, jossa on biisejä eri artisteilta, löytyy varmaan hyvin varustetuista tavarataloista. Saijan Parhaat-kokoelmalla se biisi on myös, nettisivuilta huomasin.
- Katinka
..ehdottomasti "Summertime..
Louis Armstrong & Ella Fitzgerald
kun duettona laulavat..kaunis..:) Tapani Kansan ja Arja korisevan duetto :" Se on rakkautta oikeaa " ( en muista onko sen laulun nimi tuo, mutta niin siinä lauletaan ) on tosi ihana.
Täytyy myöntää ,että joku sellanen Lea Lavenin ja Kari Tapion duettokin kuulostaa ihan hyvältä ( en muista senkään laulun nimeä)Niiden äänet sopii hyvin yhteen.- desilie
jari sillanpää ja marita taavitsainen ja joku ihana tango Ihanaa
- rita
Jari Sillanpää ja Marita Taavitsainen-En milloinkaan en koskaan,Kari Tapio ja Reijo Taipale-Elämän virta,Janne Tulkki ja Mattilat-Sielu salamoi ja Jari Sillanpää ja Anna Eriksson-Meidän paratiisi.
- Saapas
Jus ninn! Nämä on tosi hyviä. Lisäisin vielä harvemmin kuullun: Minuako etsit/Janne Tulkki ja Liisa Tuhkanen! Löytyy vain joltain kokoelmalevyltä, jossa useita esittäjiä.
- star
Johanna Pakosen ja NeljänSuoran Antti Ketosen duetto Tahdon sinut. Aivan mahtava!!
- Kolme kitaraa
Aki Sirkesalon ja Lisa Nilssonin Mysteriet on kans aivan ihana!
- triilyy
Ehdottomasti paras duetto on Tomi Metsäkedon ja Johanna Kurkelan -Tahdon tanssia-
- rita
Se on upea.
- Saapas
Olen kuullut Tomi Metsäkedon ja Mari Palon esiintyvän yhdessä. Todella upeaa esiintymistä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?861639Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,141044Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.96960Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79932Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51744Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot141719- 81690
- 53674
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs48661Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv51651