Vieläköhän vastailette palstalla ?
Kysyisin miltä näyttää työkuvioni ja ihmisuhdeasiani ?Töitä on mutta en tiedä kuinka kauan nykyisessä työssä olenkaan.Epävarmalta tuntuu tällä hetkellä kaikki,olo turhautunut.
cherry tai kirjekyyhky
4
248
Vastaukset
Hei, en ole aikoihin palstalla vastaillut, mutta nyt satuin piipahtamaan tänne pitkästä aikaa..
Työsuhteesi näyttäisi jatkuvan nykyisellään ainakin vuodenvaihteen yli, mutta ensi vuoden puolella hakeutunet johonkin uuteen joka eteesi avautuu. Tämän hetken olotilaasi voisi kuvata tyhjäkäynniksi, tai siltä se sinusta tuntuu, vaikkei asia aivan niin olekaan - pinnan alla tapahtuu koko ajan, jaksa siis uskoa tulevaan.
Sama tyhjäkäynti on ominaista ihmissuhteillesikin juuri nyt, eikä muutosta ole aivan heti näköpiirissä. Uusien tuulien tullessa ensi vuoden kuluessa elämääsi työsaralla, tapaat myös uuden, mielenkiintoisen tuttavuuden, joka näyttäytyy lämpöisenä ja maanläheisenä, 'ruskeana' henkilönä (ruskeat hiukset ja ruskehtava lienee myös vaatemaku). Tämän miehen kanssa lienee mahdollista kehittyä pitempiaikainenkin, turvallinen ihmissuhde.
Keskity nyt tähän hetkeen, anna valonsäteiden ympärilläsi läpäistä kuoresi ja paistaa sydämeesi. Tulevassa on kaipaamaasi muutosta odotettavissa - kun nyt jaksat vielä hieman odottaa.. Aurinkoa syksyysi t. cherry :)- sama henkilö
Kiitos Cherry !
Näetkö tumman miehen,jota tunnen vähän jo nyt ? Hän on mukava,huumorintajuinen mies,uusi tuttavuus.Asuu toisella paikka kunnalla.Kiireinen mies,työnarkomaani.Kyse ei ole samasta henkilöstä jonka minä näin, hänen aikansa tulee myöhemmin. Tämän tumman miehen kanssa voi kyllä syntyä ihan mukava ja intohimoinenkin suhde jossa kipinät lentelevät, mutta suhde ei muodostune yhtä pitkäaikaiseksi kuin tulevassa näkemäni astetta vaaleamman miehen kanssa. Älä silti epäröi heittäytyä tunteiden vietäväksi jos niin käy, mitään suuria uhkia en ilmassa aistinut, jos nyt en aivan elämänikäistä suhdettakaan. Hauskoja ja herkkiäkin hetkiä voitte kuitenkin yhdessä kokea, aika aikaansa kutakin..
Lämmintä syksyä edelleen.. :)- sama
cherrykirsikka kirjoitti:
Kyse ei ole samasta henkilöstä jonka minä näin, hänen aikansa tulee myöhemmin. Tämän tumman miehen kanssa voi kyllä syntyä ihan mukava ja intohimoinenkin suhde jossa kipinät lentelevät, mutta suhde ei muodostune yhtä pitkäaikaiseksi kuin tulevassa näkemäni astetta vaaleamman miehen kanssa. Älä silti epäröi heittäytyä tunteiden vietäväksi jos niin käy, mitään suuria uhkia en ilmassa aistinut, jos nyt en aivan elämänikäistä suhdettakaan. Hauskoja ja herkkiäkin hetkiä voitte kuitenkin yhdessä kokea, aika aikaansa kutakin..
Lämmintä syksyä edelleen.. :)Kiitos sinulle !
Tuntuu vain siltä,että en jaksaisi enää yhtään näitä lyhytaikaisia suhteita.On raskasta aloittaa uuden ihmisen kanssa uudestaan,mutta on silti uskallettava jos haluaa muutosta elämän tilanteeseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523446Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131213Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49958- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 40795
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202721