mä en oikein tiedä mihin aiheeseen tää mahtais kuuluu mut oli mikän aihe olikin niin jos joku vois auttaa niin hienoo olis ! =) mulla on sellanen kuvan muokkas ohjelma kun joku photoimpression. Ja sillä kun mä muokkaan kuvia niin kaikki muuten ihan onnistuu mutta sitten kun pitäis kuva tallentaa niin se kuva minkä olen muokannut menee sinne tiedostoihin sellaisena että sen voi avata vain siinä photoimpression ohjelmassa...! elikkä sitä kuvaa ei oikein voi missään muualla edes nähdä kuin siinä ohjelmassa elikkä sitä ei voi mihinkään laittaa edes... =/ olisko kellään mitään tietoo millä sen saisi sinne tiedostoihin tallennettua niin että sitä voisi kattella ihan normaalisti niin kuin muitakin normaaleja kuvia??
kiitos todella paljon niille jotka voi auttaa, mä oon nimittäin kaikkii konstei yrittäny et jos joku enemmän tietokone ihminen tietäis. kiitos =)
kiitos todella paljon niille jotka voi auttaa, mä oon nimittäin kaikkii konstei yrittäny et jos joku enemmän tietokone ihminen tietäis. kiitos =)
Vastaukset 3
Vanhimmat
sellaista kuin export tai vie?
Tallenna se muokkaamasi kuva jpeg-muotoon.
Siis silleen, että kun se tallennusikkuna avautuu, valitse tiedostomuodoksi jpeg.
ei muuta ko että kiitos viel kerran auttoi heti...! =)