Onko Kotkassa joenrannassa hyviä asuinalueita vai onko sielläkin paperitehtaat saastuttaneet joen sihen kuntoon ettei kukaan sen rannallakaan halua asua?
Joenranta
mmnn
4783
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
On hyviä asuinalueita. Mm. maaseudulla Laajakoskella ja Kaukola-Jäppilä-Pernoo -akselilla. Kalliokoskella on myös ihan hyviä joenrantataloja.
voi löytyä mutta joet ovat pahasti saastuneita.
Tutkimuksen mukaan joen rannoilla asuvilla ja sen kaloja syönneillä on todettu poikkeuksellisen paljon syöpäsairauksia.
Vesi on lähes aina saastuneen näköistä ja haisee pahalle.
Milloin tällainen tutkimus on tehty ja kenen toimesta/toimeksiannosta?
no nii just!! milloin kyseinen tutkimus ja kenen toimesta?? miä en o ainakaa asiast kuullu sanaakaa vaik ilmeisestikin TOOOSI pahast saastuneen joen rannalla asunkin!!lapseni käyvät joes uimas ja niin me mieheni kanssakin.korkeakoskella käyvät kalamiehet hakemassa illan sapuskat,ne kalatkin ilmeisesti todella pahasti saastuneita? kannattaisi siun pikkasen ottaa asioista selvää ennenkuin alat päätäsi aukomaan asioista joista et selvästikään tiedä mitään.eiköhän me asukkaat tiedetä.