Mikä kaupunginosa edullisin asua ?

Muutan Savonlinnaan ja ostaisin asunnon. mikä kaupunginosa olisi suositeltavin ??

Tuleva savolainen !
92305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ehkäpä haka-alue on halvin paikka asua mutta samalla myös "vaarallisin" ja rauhattomin!!eli älä muuta sinne!!Itä puolella kaupunkia tuntuis olevan halvempaa asua ku esim.heikinpohjassa(joka sijaitsee palolaitoksen takana)..en kyl tiiä sit omistus asunto hommia et mikä on paras..

Äänestä

Länsipuolelle kaupunkia, eli kellarpelto - pihlajaniemi sektorille. Kaupunkiin matkaa n. 5 km ja rauhallista asua. Jos itäpuolelle aikoo muuttaa, niin miekkoniemen alue on minun mielestäni ainut vaihtoehto siellä. Kannattaa mieluummin maksaa vähän enemmän alueen takia, nii ei harmita jälkikäteen. Teretulemast savonlinnaan.

Äänestä

nojanmaa on paras paikka asua. kaikki palvelut lähellä...

Äänestä

siellä ne pahimmat rosmot ym. asustaa!!!!!!!

Äänestä

lemminkäisenkatu on edullisin paikka asua. matkaa keskustaankaan ei ole kuin n.3km mut asuinalue on kyllä aika syvältä..

Äänestä

Älä ainakaan muuta Notkolantie 15, seinät niin ohuet että hengityskin kuuluu, saatikka huuto ja sitähän riittää!!!!

Suosittelen rivitaloa jos omakotitaloon ei varat riitä!! Vain hullu ostaa asunnon kerrostalosta!!

Äänestä

nojanmaahan ns. smurffikylään!!! asunnot hyvällä paikalla palveluiden vierellä.tosin asuntoja kun tulee myyntiin niin menevät sen tien... kysyntä on kova!!!

Äänestä

..kysyä asuntoa Kiinteistöhelmi konsernilta. Itse käytin palveluja kaiken kaikkiaan viisi vuotta ja olin enemmän kuin tyytyväinen. Asunnot ovat itä-puolella kaupunkia, nätkillä, ja TODELLA halpoja. Nyt joku voi tähän huudella, että vanhoja paskoja ja ylihuono asuinalue. Vanhoja-kyllä, paskoja-ei ainakaan minun asuttamani. Peruskorjatut uusilla keittiöillä ja kylpyhuoneilla ei ole minusta paskaa. Onhan niitä vanhoja korjaamattomiakin tapauksia tietysti. Itse teet kodistasi omanlaisen. Huono asuinalue-joka paikassa sattuu ja tapahtuu ja joka paikasta löytyy keskinkertaista yksinkertaisempaa populaa. Kaupunki repii USKOMATTOMIA vuokria asunnoistaan, siksi ostinkin oman!!

Äänestä

Muutama vuosi sitten ostin talon pihlajaniemeltä, parempaa paikkaa ei löydy. Täällä on rauhallista, ei ole kapakoita, joten ei myöskään räyhääjiä.
Tervetuloa tänne!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


JuhannuksenKäyttämätönM kirjoitti:

Muutan Savonlinnaan ja ostaisin asunnon. mikä kaupunginosa olisi suositeltavin ??

Tuleva savolainen !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu