tämä on taas niitä päiviä kun elämä on ihanaa ja hymyilee. meidän pikku russelin pentu on niin lahja elämälle että jos on jotain suruja, ja kun katsoo sen touhuja niin kyllä taas hymy nousee korviin. se on niin luttana. se on ihana ku se on kauhee vilukissa ja yölläkin se kietoutuu ihan kainaloon. sit aamulla kun se herää se alkaa nyhertää korvaa ja hiuksia kun se tahtoo leikkiä. päivällä se menee päikkäreille mein 2v pojan kanssa, ne nukkuu kumpikin selällään...
ja kun se leikkii kaikenmaailman vetoleluilla, niin se on kyllä huvittavan näköstä. entäpä herkkuruoka..no mm. jäätelö, kaurapuuro, pizza, pulla... ja sit se syö tuttia.
voi miten voi olla hulluna pieneen koiraan!!!
ja sit kaikki varottelee että toi on sellanen rotu mistä tulee kauhee riiviö ja sen kanssa on ihan kusessa.
sorry jos oli vähän hölmö kirjotus mutta välillä jotain muuta kun täällä palstalla näköjään koko ajan tapellaan. nauttikaa hyvät ihmiset tästä elämästä, eläimistänne ja perheestänne ja tästä ihananasta alkavasta syksystä. mun mielestä syksy on ihaninta aikaa kulkea koirien kanssa luonnossa
ihanaa
6
452
Vastaukset 6
...että on välillä tuollaisiakin viestejä. Itsellänikin on pentu jossa on pariakin terrieriä, onhan se välillä aika riiviö ja ihmiset jo etukäteenkin varoitteli että ei sen kanssa pärjää, mutta kyllä ne hyvät hetket korvaa kaikki sekopääkohtaukset joita se joskus saa =) Välillä on niin ihana enkeli.
Älä muiden puheista välitä, itse tunnet koirasi parhaiten, ja jos se pentuna on jo kiltti, tuskin se kovin riiviöksi myöhemmin edes alkaa=)- jack daniels
kyllä se meitinkin koira niit hulluuskohtauksia saa mutta sit tosiaan on ku enkeli. mutta hyvin se tottelee EI sanaa. en musitanu mainita että se hassu koira käy myös suihkussa. aina vaan kun joku on menossa suihkuun, niin koira on siellä ensimmäisenä. ja sit taas palellaan vällyjen alla..
jack daniels kirjoitti:
kyllä se meitinkin koira niit hulluuskohtauksia saa mutta sit tosiaan on ku enkeli. mutta hyvin se tottelee EI sanaa. en musitanu mainita että se hassu koira käy myös suihkussa. aina vaan kun joku on menossa suihkuun, niin koira on siellä ensimmäisenä. ja sit taas palellaan vällyjen alla..
...westi tykkää hulluna saunoa =) Se on aivan yli-innokas siihen touhuun, istuisi löylyissä kauemmin kuin useimmat ihmiset.
koirasi kasvattajalle saman jonka täällä. Olisi meinaan tosi iloinen, kun on onnistunut samaan teille sen maailman parhaan ja ihanimman koiran.
Tämä oli iloista luettavaa.- jack daniels
just tässä ajattelin lähettää s-postia kasvattajalle ja valokuvan. ilostuvat varmasti.
- Jackkari
jack daniels kirjoitti:
just tässä ajattelin lähettää s-postia kasvattajalle ja valokuvan. ilostuvat varmasti.
Kävin äsken rekisteröitymässä, olisin ottanutnim.merkiks ton jackdaniels, mutta se oli jo varattu, joten nyt se on sit Jackkari. Teen joskus sen galleriasivun, en viel ehtiny.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1661431
- 1151078
Tämä meidän välinen tilanne
Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen37865Mitä Kärnässä tapahtui?
Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.15864Rakastamisesi tarkoitus
Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki54755En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56751- 70728
Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä
Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle25699Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,33684- 70671