Tuli vaan mieleen että jos Assmani on laskettu pois murhaajakanditaateista ns. ulkopuolisena, viidentenä henkilönä murhaniemessä, miksi asiaa ei voida todistaa etsimällä hänen ruumis käsiin ja ottamalla dna-näyte, ja vertaamalla sitä verijälkiin joita löytyi jotka eivät ole kenellekään nuorista kuulunut ?
ELI summa summarum:
Hanssin ruumis, dna-näyte, nopea vertaaminen viidennen henkilön dna-jälkiin: Lopputulos joko negatiivinen tai positiivinen.
Helppoa ?
Kyllä.
ELI summa summarum:
Hanssin ruumis, dna-näyte, nopea vertaaminen viidennen henkilön dna-jälkiin: Lopputulos joko negatiivinen tai positiivinen.
Helppoa ?
Kyllä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Assmanin sukulaiset ja paikalliset viranomaiset varmaan riemastuvat.
olekaan, vaan surmatutkimusta. Todellakaan millekkään hataralle pohjalle ei pitäs päätöksiä perustaa.
...seurueen DNAta.
Sen käsityksen sain.Tiedä sitten, miten on.
Löytyihän tyynyliinasta spermaa johon ei sovi
mukana olleiden DNA:t. Mutta jos sopis näiden muiden?
niin, loppuis spekulointi heti.
Otettas DNA Assmanilta, samoin tältä Kioskimieheltä myös. Loppuis kerralla näiden henkilöiden osalta joopa eipäs -keskustelu.
Samoin DNA Irmelin sulhaselta, kun hänenkin nimensä vilahtelee epäiltyjen listalla.
Tyynyliinankin arvoitus ratkeaisi kun verrattas näiden henkilöiden DNA:ta siihen.
JOs kerran uhritkin on nostettu maasta, niin miksei näitä.
juu. se se syyllinen on.