Miten saa yhteyden saunalahden asiakaspalveluun

Baff

Miten saa nykyään yhteyden saunalahden asiakaspalveluun? Numerotiedotuksesta annettiin joku ihme numero joka ei toimi, eikä saunalahden kotisivuillakaan oleva numero pelitä.
Vai täytyykö soittaa elisan asiakaspalveluun, kun ne nyt sitten on yhtä?

6

650

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihmeessä

      Mikäs numero niistä Saunalahden sivuilla olevista ei toimi?

      • baff

        Ainakaan ei toi gsm- palveluiden numero tänään ole toiminut. Ei yhdistä laisinkaan.


    • silleen se on

      Ruuhkaa kun kaikki Saunalahden asiakkaat koittaa soittaa samaan aikaan :))
      Saunalahden aspa on nääs kysyttyä tavaraa markkinoilla sen jälkeen kun Soneran verkon hylkäsivät ja onhan sinne Saunalahden simmillä halpaakin se soittelu kai siksikin niin suosittu numero :))))))))))))))))))

      • perkele

        Kyllä ainakin yksi liittymä vapautuu Saunalahdelta! Aika monta tuntia on istuttu puhelimessa yrittäen päästä Saunantakusen asiakas"palveluun", ja turhaan! Itseasiassa nyt kun muistelen tarkemmin, en muista koskaan Saunakalja-asiakkuuteni aikana päässeeni puhelimitse ko. paikkaan! Operaattori, jolla on varaa kohdella asiakkaitaan tällä tavalla, ei omaa muitakaan asiaankuuluvia valmiuksia. Seuraava yhteydenottokohteeni on Viestintävirasto!!!!!


      • Ei jonotusta
        perkele kirjoitti:

        Kyllä ainakin yksi liittymä vapautuu Saunalahdelta! Aika monta tuntia on istuttu puhelimessa yrittäen päästä Saunantakusen asiakas"palveluun", ja turhaan! Itseasiassa nyt kun muistelen tarkemmin, en muista koskaan Saunakalja-asiakkuuteni aikana päässeeni puhelimitse ko. paikkaan! Operaattori, jolla on varaa kohdella asiakkaitaan tällä tavalla, ei omaa muitakaan asiaankuuluvia valmiuksia. Seuraava yhteydenottokohteeni on Viestintävirasto!!!!!

        Miä laitoin tekstarilla Sauniksen aspaan viestiä sieltä Saunalahtivalikosta puhelimesta kohdasta asiakaspalvelu ja palaute. MEni pari päivää ni hemmo soitti mulle.

        Illalla pääsee helposti nyt ku on ruuhkaa päivällä.


    • Asiakaspalvelu?

      Saunalahden asiakaspalvelu on aivan uskomatonta! Ensinnäkin puhelimitse asia on tehty todella vaikeaksi ja asiakas palvelupisteissa saa jonottaa itsensä kiukkuiseksi.
      Kun tämä onnellinen tapahtuma sitten osuu kärsivällisen odotuksen jälkeen kohdalle ja saa asiansa selvitettyä ja sovittua, saakin hetken päästä huomata, ettei mikään tieto ole siirtynyt, eikä asioita ole oikaistu.
      Omakohtainen kokemus tälläisestä on kestänyt puoli vuotta, eikä näy vieläkään loppuvan.
      Valtavia kamppanja tarjouksia ja surkea satsaus asiakas palveluun!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      376
      12497
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      266
      5478
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      221
      3993
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      240
      2859
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      18
      2030
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1874
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      166
      934
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      905
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      812
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      766
    Aihe