pikanäppäimet uusiksi

Minulla on ollut jo jonkin aikaa tämä sama kone mutta nyt vasta alkoi kiinnostamaan näppäimistöllä olevat pyöreät pikanäppylät. Joissakin on kysymysmerkki joissakin kirjekuori jne. Mutta kun ne menee ihan järjettömille sivuille, osassa ilmoittaa että sivua ei löydy. Miten lie saan muutettua pikanäppäimet ohjaamaan haluamalleni sivulle?
4192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ohjauspaneeli / Tulostimet ja muut laitteet / Näppäimistö / sitten välilehti mahd. Key settings
Tällaisia kysymyksiä kun kysyy ei koskaan voi antaa liikaa tietoa, tässäkin ois voinut kertoa esim. käyttiksen ja näppiksen tiedot.

Äänestä
  • Niin näppäimistö on compaq ja tuota reittiä ei pääse kun ei anna mitään muutoksia tehdä. Ohjekirja esittää että tehtäväpalkissa on näppäimistön kuva ja sitä klikaten.... Mutta kun ei ole kuvaa lain. HP:ltä olen kysäissyt mutta hiljaista tuntuu olevan sielläkin suunnalla.

    Äänestä

  • harskin kirjoitti:

    Niin näppäimistö on compaq ja tuota reittiä ei pääse kun ei anna mitään muutoksia tehdä. Ohjekirja esittää että tehtäväpalkissa on näppäimistön kuva ja sitä klikaten.... Mutta kun ei ole kuvaa lain. HP:ltä olen kysäissyt mutta hiljaista tuntuu olevan sielläkin suunnalla.

    Tarkista, että sulla on tuolle oikeat ajurit. Joidenkin näppisten mukana tulee joku ohjelma ccbutton tai joku vastaava, joka pitää olla päällä, että nuo toimii ja niitä voi muokata.

    Äänestä

Sain kuin sainkin selville. Ohjauspaneeli/compaq easy asses. Sinne kun menin niin jo pelittää. Kiitos kaikille jotka yrittivät auttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


harskin kirjoitti:

Minulla on ollut jo jonkin aikaa tämä sama kone mutta nyt vasta alkoi kiinnostamaan näppäimistöllä olevat pyöreät pikanäppylät. Joissakin on kysymysmerkki joissakin kirjekuori jne. Mutta kun ne menee ihan järjettömille sivuille, osassa ilmoittaa että sivua ei löydy. Miten lie saan muutettua pikanäppäimet ohjaamaan haluamalleni sivulle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu