keskustelua olan takaa

Mielenkiintoista seurata, kun tätä samaa keskustelua jo käydään täällä lomaromanssipalstalla kuin monikulttuuriset palstalla, ja kaikki samat hemmotkin mukana. Sitä samaa haukkumista puolin ja toisin. Ihme ettei seriffit (onko edes sellaista?)puutu solvaamisiin ja haukkumisiin!
4452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

on varmaan itse jotain ulkomaalaisvihaajia, vähän vaikuttaa siltä. Onko kukaan tutkinut minkälaisia henkilöitä he oikein ovat? Olen ajatellut ottaa yhteyttä suomi24 korkeammille tahoille ja ilmoittaa tästä jatkuvasta rasismista ja naiset huorittelusta. Ei tämä ole mitään keskustelua, vaan joidenkin elämäänsä kyllästyneiden muukalaisvihaisten kaatopaikka.

Äänestä
  • eihän täällä meuhkaa kukaan muu kuin sinä.

    pysyisit poissa, niin voitaisiin saada asiallistakin keskustelua.

    Äänestä

  • Siinä näkee taas. Sinä keskustelun aloittaja sinun mielestäsi näillä palstoilla saa hakkua suomalaista miestä ilmeisesti? ja esittää mitä törkeimpiä solvauksia.

    Äänestä

  • suomipoika kirjoitti:

    Siinä näkee taas. Sinä keskustelun aloittaja sinun mielestäsi näillä palstoilla saa hakkua suomalaista miestä ilmeisesti? ja esittää mitä törkeimpiä solvauksia.

    Enhän minä niin sanonut, että suomalaisia miehiä saa haukkua, miksi pillastua? Miksi yrität kääntää sanomani väärin? Ihmettelen vaan, että tälläkin palstalla samoilla nimimerkeillä olevat kuin monikulttuuriset suhteet-palstalla, riehuvat ja haukkuvat samat henkilöt. Huorittelevat ja haukkuvat vaikka millä nimityksillä suomalaisa naisia.

    Minkä minä sille mahdan, että ne on aina niitä samoja kavereita. Sano sinä. Sama koskee myös niitä naishenkilöitä tietenkin, jotka heittävät herjaa suomalaisista miehistä. Eli se, joka sitä tekee, niin tietää, että vaikka se tulee anonyyminä, se sattuu. Tollainen yleistäminen ja ulkoisiin seikkoihin puuttuminen ei tuota mitään hyvää kenellekkään. Jos asioista keskustellaan, niin niistä pitäisi silloin keskustella eikä mennä henkilökohtaisuuksiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eräsvaan kirjoitti:

Mielenkiintoista seurata, kun tätä samaa keskustelua jo käydään täällä lomaromanssipalstalla kuin monikulttuuriset palstalla, ja kaikki samat hemmotkin mukana. Sitä samaa haukkumista puolin ja toisin. Ihme ettei seriffit (onko edes sellaista?)puutu solvaamisiin ja haukkumisiin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu