Onko naiseni bi ?

Hei !

Olen hämilläni. Naiseni suuteli viikonloppuna toista naista leikillään(?). He hyväilivät toisiaan ja hiroivat pimppojaan yhteen (vaatteet päällä), meidän miesten edessä.
Kun katsomme seksielokuvaa hän kiihottuu kovasti lesbo kohtauksista.
Pitäisikö olla huolissaan vai mitä tehdä ?
61723
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

eli mitäs vaikka olisikin bi? Mitä sä siinä menetät? voin kertoa, että saatat saada bi-tyttöystävästä "irti" enemmänkin kuin umpiheterosta.

Äänestä

Itse kysysin suoraan, tunteeko hän vetoa naisiinkin. Jos hän haluaa olla naistenkin kanssa, niin sitten sinun on mietittävä miten itse siihen suhtaudut. Sallitko sen, haluatko mukaan, kokeiletteko kimppaa, parinvaihtoa, vai mitä teette. Älä hyvä mies elä epätietoisuudessa! Siinä menee vuodet hukkaan, jos osoittautuu, että ämmä onkin lesbo.

Tietäväinen

Äänestä

Ai että pitäiskö olla huolissaan?? miks ihmeessä?? oma tyttöystäväni on bi, ja siitä ei ole seurannut mitään muuta, kuin hyvää.... et usko miten kiva se on istua oman kullan kans terassilla, ja bongailla yhdessä nättejä tyttöjä:)

Valitettavasti emme ole vielä löytäneet kivannäköistä bi-tyttöä kolmanneksi leikkeihimme (niitä kun on niin pahuksen vaikea löytää), mutta eiköhän sekin päivä vielä tule...

En tiedä mistä se johtuu, mutta tää ei ole edes ensimmäinen kerta, ku mä seurustelen bi-naisen kanssa... kaipa tuo samaan sukupuoleen vetoa tunteminen on yleisempää naisilla.... sen takia päättelen näin, koska naisethan ei reagoi läheskään yhtä voimakkaasti lesboihin, kuin heteromiehet reagoi homoihin.

Kyllähän se on ihan ymmärrettävääkin.... ajatellaampa nyt vaikka alastonta naisvartaloa, ja verrataan sitä alastomaan miesvartaloon... kumpi on kauniimpi? no naisvartalo tietty! miesvartalo on lähinnä huvittavan näköinen.

Älä hyvä mies stressaa, vaan ota tilanteesta kaikki irti!:) peace&love ja hyvää kesää...

Äänestä

Kiitos viesteistänne!

En oikeastaan olekkaan huolissani, mutta en halua jäädä vain itse asian takia paitsioon?
Jos kysyisin asiaa, niin hän kieltäisi asian.
No kaipa se on vaan nautittva siitä kun saa katsoa naisensa nauttivan "seksistä" toisen naisen kanssa (en mä nyt mitään kunnon sessioita ole nähnyt). Perhana kun pääsisi vaan mukaan.
;)

Äänestä
  • ehdota kolmen kimppaa jos se kerran on sinun mielestän hyvä asia.

    Äänestä

Sanoisinpa että tuollainen taipumus lienee tänä päivänä aika lailla yleistä naisilla...se on heille niin helppoa ja luontevaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Tiedoton kirjoitti:

Hei !

Olen hämilläni. Naiseni suuteli viikonloppuna toista naista leikillään(?). He hyväilivät toisiaan ja hiroivat pimppojaan yhteen (vaatteet päällä), meidän miesten edessä.
Kun katsomme seksielokuvaa hän kiihottuu kovasti lesbo kohtauksista.
Pitäisikö olla huolissaan vai mitä tehdä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu