SpyBotin löytö!

Niin Spybot 1.4 löysi tälläsen:
Windows Security Center.FirewallDisableNotify
pitäisikö antaa lupa Spybotille muokata tota?
kiitti jos joku vaivautuu neuvoo.
2679
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

siellähän se on karanteenissa tallessa jos poistaminen täytyy peruuttaa.

Äänestä

Se muuttaa vaan, että wintoosa ilmoittaa onko palomuurisi käytössä. Ihan hyvä tietty, mutta itseä ärsyttää se punainen kilpi tuolla alalaidassa kun koneen käynnistää, että en anna spybotin muuttaa tuota asetusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaana kirjoitti:

Niin Spybot 1.4 löysi tälläsen:
Windows Security Center.FirewallDisableNotify
pitäisikö antaa lupa Spybotille muokata tota?
kiitti jos joku vaivautuu neuvoo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu