Onkehlma on tämä:vaikea startata,työntämällä käyntiin, tänään ei ottanut kierroksia vaan jäin pihalle kuin lumiukko,pois ilmansuodatin ja matka jatkui kyllä kotiin,uusi yritys auto monkui eikä luvannut edes,korjattu on tarpeeksi,JOS JOLLAIN ON KORJAUSOPASTUSTA TYYLIIN:NARULLA,LIIMALLA JA NAULLALLA KASAAN NIIN ILMOITA VINKKISI ETTÄ PÄÄSEN TAAS ETEEN PÄIN ODOTTAEN UUTTA VIKAA
pony on poni
väsynyt
3602
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Njet pony maj
Sama homma. Ostettuani 5000 ekaa kilsaa meni ok. Sen jälkeen alkoi nykiin. Vähän aikaa kun seisotti paikallaan niin taas pääsi jonkun 10 km. Kylmiltään liikkui noin sata. Pari viikkoo sitten tuli totaalinen stoppi. Eka nikotteli ja sitten ei lähteny seisottamisenkaan jälkeen käyntiin. Jos jollain on vinkkejä asian suhteen niin auttakaa.
Poni on 1,5 kaasari 2d, vuosi 90/91
Loppujen lopuksi syy löytyi rikkinäisestä bensapumpusta. Tankista pukkaa ruostetta, joka tukkii bensansuodattimen ja tämä puolestaa hajoittaa bensapumpun.
Nimim. Suodattimen vaihto edessä kahden tankillisen välein.