Teheranissa

Teheranissa jo 600 000 prostituoitua.Siinäpä teille islamin mallimaa...
3230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sossun tukemian nuo huorat hoitaisivaty kaikkien poikamiesten paineet hetkessä hut hiiteen.

Äänestä

Yle Teksti-TV Sivu 142/1
ULKOMAAT YLE24 TIISTAI

Katolinen kirkko maksaa seksiuhreille

USA:ssa Kalifornian katolisen kirkon
hiippakunta on päässyt sopimukseen
korvausten maksamisesta niille
lapsille, joita hiippakunnan papit ovat
käyttäneet seksuaalisesti hyväkseen.

Korvaussumma on 100 milj. dollaria, ja
se jaetaan 90 uhrin kesken. Suurimmat
yksittäiser korvaukset ovat 1,6 milj.
dollaria ja pienimmät 500 000.

Sopimus on suurin, minkä yksikään USA:n
katolisen kirkon hiippakunnista on
tehnyt. Sen myötä Orange Countyn
hiippakunta välttää konkurssin.

Syytteessä oli ainakin 18 pappia tai
muuta hiippakunnan työntekijää.

Äänestä

600 000 huoraa... Tuohan kuulostaa aivan wanhalta kunnon Neuvostoliitolta, Venäläinen huora lienee nimittäin se tunnetuin huora.

Toinen fakta Iranista: Iran Airlines lentää edelleen Tupolev Tu-154 kalustolla. Ko. konetyyppiin en menisi kyytiin vaikka maksettaisiin. Kuznetnovin moottorit ovat tunnettuja taipumuksestaan räjähtää kesken lennon ja Tupolevin rungot ovat useamman kerran ropisseet palasina taivaalta alas, ihan vain siksi, että Venäläinen ilmailutekniikka on mitä on. Ihmettelen miksi Iran airlines valitsi "venäläisen ystävän" kun tarjolla oli tuhon aikaan paljon turvallisempaakin länsikalustoa. Meidän Suomalaisten onneksi Finnair pudotti Tupolevin tusinatuotteet kilvasta heti valitessaan aikanaan DC-9:n laivastonsa selkärangaksi.

ja kolmas fakta iranista: Iranin islam tulee romahtamaan. Yli 78 prosenttiä Iranilaisista ei enää usko ja nuoriso on järjestäen islamia vastaan. Iranin islam pysyy pystyssä enää väkivalloin, eikä sitenkään kovin pitkään. Tulemme näkemään Iranin demokratisoitumisen ja länsimaistumisen vielä ehkä tällä vuosikymmenellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MalliMaa kirjoitti:

Teheranissa jo 600 000 prostituoitua.Siinäpä teille islamin mallimaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu