HOMEhtunut jäleen

turvalliseti kotona, kaukana lapin viettelyksistä

sunnuntaina piti vielä lähtömaljoja kippailla, vaikka ois ollu vettäkin saatavilla
sellaista se elämä on, joskus nykii joskus taas ei, ja toisinaan vielä tyrkkii

noh ei auta muuta ku raittiita aamuja jonoon
ja se alkaa: TÄNÄÄN EN OTA
12606
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

häiriö pahenee...

Äänestä
  • mitään välii onko älliä vai ei - asia tuli kuiteski ymmärretyks.
    Tervetuloo kotiin. Mä oonki jo kaipaillu.

    Äänestä

Kotiin.Luulin jo ettet enää pois tule sieltä lapista olleskaan.Taisitte olla Mussukan kanssa yhdessä siellä.Hän kun kanssa eilen ilmestyi lomilta:)
Kertoilehan vähän siitä reissustasi,vaikkapa joka päivä joku pikkujuttu.
Toitko mitään tuliaisia?Kiitos vaan,ei olis tarvinnut:)t pörri

Äänestä
  • kaikki kommervenkit pitää kertoo. On ihan hirveetä olla epätietosuudessa - mä oon ainaki niin tiedonhalunen. (jotkut vois sanoo sitä uteliaisuudeks, mut tiedonhalunen on älyllisempi sana)

    Äänestä

  • aahoohoo kirjoitti:

    kaikki kommervenkit pitää kertoo. On ihan hirveetä olla epätietosuudessa - mä oon ainaki niin tiedonhalunen. (jotkut vois sanoo sitä uteliaisuudeks, mut tiedonhalunen on älyllisempi sana)

    kerrotaanhan mekin täällä kavereille omat juttumme,niin miksei meillekkin.Sehän on sitä tiedon jakamista,eikö?

    Äänestä

  • soma on kotiin palata ja ömäntää kunnolla halata.
    Mussukkaa nähnyt en, vaikka kuinka kuljin etsien,
    kuin kultaa kämmenelläin oisin häntä hoivannut leirissäin

    hilloja ,suolakalaa, kultaa, parempi ja terveempi minä, siinäpä lapin tuliaiset

    Äänestä

  • aahoohoo kirjoitti:

    kaikki kommervenkit pitää kertoo. On ihan hirveetä olla epätietosuudessa - mä oon ainaki niin tiedonhalunen. (jotkut vois sanoo sitä uteliaisuudeks, mut tiedonhalunen on älyllisempi sana)

    se vähän kurjalta ku valtauksellani olin kuvernööri mutta täällä sulautuu massaan, pyörii paskana kiireisten rattaissa
    mutta hyvä näin on kuiten olla kun ei rasitu polla
    ps. aamusella tuli jo niin äkkilähtö ettei kerenny kaikkia kirjotella
    ja taas tuli häiriötekijöitä kylään

    Äänestä

Sulla onkin nyt varmasti poronsarvia että riittä talven yli(.)(.)

Äänestä

Pörri vähän epäili, että oltais samoilla retkillä, mutta tuo ötökkämaailma oli vissiin erilainen, meillä jo hirvikärpäsiä ja teillä jotain muuta, eikö?
Mitäs tuo Masa tarkoittaa, että poronsarvet riittää, ei mun poronsarvet ole mihinkään kuluneet, monta vuotta jo olleet????

Äänestä

kyllä roudan lähestyminen ajaa ihmiset kotinetin lämpöön.

Äänestä
  • tai rouva

    Äänestä

on riivannut pari päivää
net kun nämä oravanpyöräyhteiskunnan kiireiset tohottaja jäsenet tökkivät, nykkivät ja näykkivät tällaista joka on kesän viettänyt kiireettömyysrajan yläpuolella

mussukka hei, se tuo masa tieten tarkottaa sitä nuorgamin jounin kuulua potenssiainetta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


åpoi kirjoitti:

turvalliseti kotona, kaukana lapin viettelyksistä

sunnuntaina piti vielä lähtömaljoja kippailla, vaikka ois ollu vettäkin saatavilla
sellaista se elämä on, joskus nykii joskus taas ei, ja toisinaan vielä tyrkkii

noh ei auta muuta ku raittiita aamuja jonoon
ja se alkaa: TÄNÄÄN EN OTA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu