http://www.4degreez.com/misc/personality_disorder_test.mv
Mun tulokset, tylsä tyyppi oon:
Paranoid: Low
Schizoid: Moderate
Schizotypal: Moderate
Antisocial: Low
Borderline: Low
Histrionic: Low
Narcissistic: Moderate
Avoidant: Moderate
Dependent: Moderate
Obsessive-Compulsive: Moderate
Mun tulokset, tylsä tyyppi oon:
Paranoid: Low
Schizoid: Moderate
Schizotypal: Moderate
Antisocial: Low
Borderline: Low
Histrionic: Low
Narcissistic: Moderate
Avoidant: Moderate
Dependent: Moderate
Obsessive-Compulsive: Moderate
Vastaukset 16
Vanhimmat
Disorder Rating
Paranoid: Moderate
Schizoid: Moderate
Schizotypal: Moderate
Antisocial: Low
Borderline: Low
Histrionic: Low
Narcissistic: Low
Avoidant: Low
Dependent: Low
Obsessive-Compulsive: Moderate
Olet siis multihullu ja syvähäiriintynyt. Testi sen vain paljastaakin.
By the way, oletko jo tehnyt "Kuka sarjamurhaaja olet" testin?
Niin, moderate tarkoittaa keskinkertaista eli tavallinen ihminen on keskimäärin minua hullumpi. Psykiatrian mukaan. :)
Mistä löydän tuon "sarjamurhaaja"-testin?
Ei huolta. Olen ihan ok.
Ei huolia, ei murheita. Miksi et siis rakastettavan ystävällisesti tyydyttäisi uteliaisuuttamme? :)
Ei ole mitään kerrottavaa. Tein testin ja sain vain parista kohdasta "moderate", mutta niiden kuvaukset eivät lainkaan sopineet minuun.
Tiedän jo luonteeni puutteet ja erikoisuudet paljon tarkemmin kuin mitä tuon tasoinen testi osaa kertoa. Mutta kun tein tuon saman joskus vuosia sitten, silloin muistaakseni sain siitä ainakin jonkin hyödyllisen ajatuksen.
Mistä sitten olet utelias? Haluatko tietää jotakin? Olisiko jokin asia minkä kuuleminen voisi auttaa sinua jotenkin?
>>>Ei ole mitään kerrottavaa. Tein testin ja sain vain parista kohdasta "moderate", mutta niiden kuvaukset eivät lainkaan sopineet minuun.
Tiedän jo luonteeni puutteet ja erikoisuudet paljon tarkemmin kuin mitä tuon tasoinen testi osaa kertoa. Mutta kun tein tuon saman joskus vuosia sitten, silloin muistaakseni sain siitä ainakin jonkin hyödyllisen ajatuksen.
Narcisstic,avoidant and dependent*whoa*Big deal?:)
Laitoin kyselyn paitsi silkan hauskanpidon vuoksi, myös uteliaana näkemään liikkuuko magia-palstalla tavallista enemmän "Schitzotypal disorderia", jota luonnehditaan mm. seuraavasti:
"They sometimes believe to have extra sensory ability or that unrelated events relate to them in some important way."
"Superstitious or preoccupied with paranormal phenomena"
"Odd beliefs or magical thinking"
Häpeäkseni itse skorasin tuosta vain moderaten, pankaa paremmaksi!
Vetäisin hai skoret heti kuudessa kohdassa, mutta se ei ole mikään ylläri. Tällä kertaa Borderline ja Avoidant olivat ykkösenä, mutta tässä kisassa olen joskus aiemmin saanut toisenlaisia tuloksia. Kumma ettei narsistisuudesta tullut kuin moderate.
Ainoa low oli Antisocial, hah hah. (Mitä, minäkö sosiaalinen.)
Eihän tuossa testissä ollut kuin yksi ainoa kysymys joka "tekee minusta taikauskoisen", se jossa oli jotain että aistitko ihmisten läsnäolon. No pärkkeles. Kai sitä voi vaikka kuulla toisen hengityksen, muttei vain tiedosta sitä kuulevansa.
Mitähän oiretta se painotti että vastasin sukupuoleni olevan nainen...
>>>Mitähän oiretta se painotti että vastasin sukupuoleni olevan nainen...>Tällä kertaa Borderline ja Avoidant olivat ykkösenä>Eihän tuossa testissä ollut kuin yksi ainoa kysymys joka "tekee minusta taikauskoisen", se jossa oli jotain että aistitko ihmisten läsnäolon. No pärkkeles. Kai sitä voi vaikka kuulla toisen hengityksen, muttei vain tiedosta sitä kuulevansa.
Teinköhän sen testin jotenkin silmät ristissä kun ei tullut huomattua tuota toisten puheiden arvaamista. Jos se oli se second-quess niin jumankauta että meni metsään, luulin että se tarkoittaa että arvuutteleeko sitä mitä ihmiset tarkoittavat lässytyksillään... Sanakirjasta ei ollut apua ja mitä helvettiä se second siinä meinaa...
Kumppanini kanssa kyllä usein tulen sanoneeksi ääneen juuri sen mitä hän aikoi sanoa ja päinvastoin. Sama juttu muutaman muun läheisen kanssa.
Borderline minulla juuri taannoin oli vain moderate. Joten sikäli kyllä "arvaukseesi" voi suhtautua tietyllä varauksella, niinkuin toki koko testiin.
Kaippa se siitä korostui että satuin näkemään Winona Ryderin telkassa, he he.
Aistivat toisen läsnä-olon jopa metrien päähän esim.valkosipulin hajusta...
Ja tosi herkät liikkuvat vain öisin, sillä valkosipulin ohella he kaihtavat myös auringonvaloa... xD
Liidunvalkoista hipiää aikani ihmettelin,kunnes salaisuus paljastui...päivänvarjoja !:)
Paranoid: Low
Schizoid: High
Schizotypal: High
Antisocial: Moderate
Borderline: Low
Histrionic: Moderate
Narcissistic: Moderate
Avoidant: Low
Dependent: Low
Obsessive-Compulsive: Moderate