Kun lisäsin muistia...

.....koneeni käynnistyy hitaammin ja surisee pitkään ja sitten vasta kuuluu se PIIP ( lyhyt) mikähän on?
2240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

merkkistä muistia kuin se jota oli jo koneessa ja oliko sama kellotaajuus?

Äänestä

toimii niin todennäköisesti syynä on se, että BIOSista on asetettu päälle koneen käynnistyessä tapahtuva muistin testaus. Ja nyt kun muistia on enemmän niin totta kai se kestää kauemmin.
Siis ihan normaalia toimintaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Brrrrrrrrrrr. kirjoitti:

.....koneeni käynnistyy hitaammin ja surisee pitkään ja sitten vasta kuuluu se PIIP ( lyhyt) mikähän on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu