Aiheet kuolee....

Iltatähti-91

Täältä näin aiheet kuolee.Uusin tätä ennen on ollut tuossa noin kaksi viikkoa eikä kukaan vastaa mihinkään.Aiheet loppuu eikä ketään kiinnosta...Lamakausi menossa...
Ehkä mahdollisen Hobitti-elokuvan julkaisu tuo vähän puhtia taas tänne tai sitten siitä tulee täydellinen floppi ja koko Tsh yliviivataan ja haukutaan maailmanlaajuisesti täydeksi *askaksi.
Elokuvat siis, mutta kirjankin maine luultavasti kärsii jos näin käy.

5

582

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tjuu

      TSH leffa oli hyvä, siihen nähden miten vaikea se oli tehdä. ite antaisin sille arvosanaksi(kirjasta kahtoen) 9 .. Mutta... Kirja on parempi joka suhteessa.
      Totta. Aiheet kuolee. Vaikka olis asiaa niitä ei pakosti tänne jaksa/muista laittaa. Missä kaikki muut aktiiviset on? Käyn ite tääl melkein päivittäin kattomassa onko uutta mut siihen se yleensä jääkin :/ ikävä kyllä.
      Ehkä hobitti leffa olis katastrofi tai sit toisinpäin. Ei sitä tiedä. Riippuu melkein kuka on ohjaaja. Ite toivoisin et se olis Jackson koska TSH leffakin oli niin hyvä. ;) Mutta saa nähdä. Ehkä se olis taas hetkellistä teini-innostusta joillakin tai... tjaa.. vaikee sanoo kun Hobitti leffaa ei ole. :)
      Kirjan maine kärsii aina, koska leffoista laitetta an aina jotakin kritiikkiä joka viittaa samalla kirjoihin. Niin se vain on.

    • tjaa...

      Se että.. Oon huomannu että leffa puolella on siitäkin huolimatta enemmän aiheita ja niitä tulee ihan kivasti.. no ei joka päivä mut ainakin joka viikko jotain. Mutta täällä. Niinkuin sanoit viimeisesta viestistä on melkein kaksiviikkoa. Valitettava tosiasia.

    • Mellon

      Niin. tämä tsh-keskustelu tosiaan kärsii lamasta, ainakin täällä... olen kyllä huomannut että joissain toisissa paikoissa keskustelua on edelleen paljon ja se on hyvää ja aktiivista. Harmi että täällä on käymässä näin. Ja tuntuu että monilla kävijöillä asenne on se, että mikäli täällä ei ole keskustelua, he lakkaavat käymästä täällä, vaikka parempi olisi jos asenne olisi se että "täällä on aika hiljaista, taidanpa koettaa virittää uutta keskustelua kehiin".

      Näin ollen taidankin nyt ryhtyä tuumasta toimeen ja kehitän jonkin keskusteluaiheen ja katsotaan syntyykö siitä yhtään mitään. Jos ei niin ei, sitten vain on uskottava että tämä paikka tekee kuolemaa? (Tai sitten syytän ihan vain itseäni huonosta keskustelunaloituksesta.:P)

    • ...ja asiaa varmasti auttaa se, että siitä valittaa joka toisessa viestissään.

    • Nimetön

      Ihanaa kun joku asiaa pysyy ennallaan :) Pitkästä aikaa eksyin suomi24:n, ja piti tulla tarkastamaan mitä tänne kuuluu -näköjään sitä samaa edelleen. Jotenkin tuli lämmin tunne.

      Sormusten herra on sen verran loistava teos, ettei sen mainetta mikään huonokaan elokuva pysty himmentämään :) Ja hei, mitä me välitetään mitä muut ajattelee meille niin rakkaasta kirjasta tai kuinka vilkasta keskustelu on jossakin suomi24:ssä. Ei maailma kuitenkaan taida pyöriä sellaisen ympärillä. Ehkä me olemme sellaisen pinnallisuuden yläpuolella. Kuka välittää moisesta, kun voi käpertyä sohvan nurkkaan peiton alle kirjan kanssa pimeänä syksy iltana, ja upota jälleen kerran Sormusten herran suuriin ja pieniin tapahtumiin? :)

      Äh. Minä istun tässä kirjoittamassa jotain höpsöä kun pitäisi olla lukemassa. Mutta ei kyllä valitettavasti Sormusten herraa. Koeviikko uhkaa saada minut jälleen kerran hullujenhuoneelle. Ja kiviäkin kiinnostaa.

      Ei Sormusten herra koskaan unohdu tai himmenny tai tule leimatuksi roskaksi. Ainakaan meidän pikku sydämissämme, ja kyllä se on muutenkin jo kauan sitten lunastanut paikkansa klassikkojen joukossa :) Älä huoli Iltatähti, ei Sormusten herran arvoa laske laisinkaan se, ettei siitä enää joka kulmalla huudeta ja toitoteta. Päinvastoin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      59
      5680
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      203
      4667
    3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      16
      4112
    4. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      62
      3660
    5. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      51
      3581
    6. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      82
      3348
    7. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

      On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
      Kankaanpää
      11
      3301
    8. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      50
      3154
    9. Puukotus Lidlissä

      Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
      Kankaanpää
      33
      2840
    10. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      34
      2451
    Aihe