Tappoi avuttoman teinitytön ja muutaman vuoden päästä pääsi jo vapaalle. 44 vuoden takaista tekijää ei enää kannata edes tuomita. Mutta Otto Martikainen pitäisi laittaa takaisin linnaan, ja istuttaa siellä ainakin seuraavat 15 vuotta.
OTTO MARTIKAINEN takaisin linnaan !
Oton vihaaja
71225
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
sä haluat laitetaan Otto takaisin..
www.tpu.fi/servlet/sivu/0/250742#kemia
katsohan osoite
www.tpu.fi/servlet/sivu/0/250742#kemia
Hyväksytty Tampereen ammattikorkeakoulun kemian linjalle löytyy ainakin googlesta, tampereen ammattikorkeakoulu martikainen otto
No sehän myrkyttää heti jonkun jos on tylsää.
http://www.tpu.fi/servlet/sivu/0/250742#kemia
Siis onko kyseessä tämä sama nilviäisotto, joka murhasi (murhan tunnusmerkithän täyttyivät..) Eveliinan ??!!
Onko todella niin, että hirmuteon tehtyään hän on reilut kolme vuotta opiskellut "vankilassa" nauttien siellä ilmaisesta terveydenhuollosta, kuntosalista, päivärahoista, lomista yms. (meidän veronmaksajien rahoilla tietty !)ja on nyt aloittanut opiskelut Tampereella ??
Sanon Tamperelaisena, että ei saatana ! Toivottavasti löytää itsensä Tammerkosken kuohuista...
"Oton vihaaja" oletko sä se alkuperäinen "burm in hell"?
Kyllä monet onkin sua kaivanneet tällä tylsäks bodomiks kääntyneellä foorumilla.
Tervetuloa takaisin kehiin!
vain Oton vihaaja olen. Mutta kiitos silti ;)