mistä saa

Mistäpäin Savonlinnaa löytyisi sellainen liike, joka myy ommeltavia helmiä ja paljetteja? Mielellään kultaisia.. Pitäisi kummitytölle tehdä kankaasta kruunu ja ajattelin ommella siihen koristeeksi helmiä ja paljetteja.. Mutta saako täältä mistään?
3883
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

luulisinpa että sellasia härpäkkeitä saa tuolta tiimarista, mutta ehkä vähän "laadukkaampaa" kamaa saa nappi ja sukkula -puljusta linja-autoasemalta (jos se nyt vielä on siellä).. niin ja saattaapi olla myös hulikassa satamassa, siellä yleensä on tollasia askartelujuttujakin... toivottavasti löytyypi... :)

Äänestä

sellaisia korttiaskartelupaketteja, joissa oli helmiä ja muita koristeita.

Äänestä

luulenpa että palanurkasta saa ainakin paljetteja..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


helmiä ja paljetteja kirjoitti:

Mistäpäin Savonlinnaa löytyisi sellainen liike, joka myy ommeltavia helmiä ja paljetteja? Mielellään kultaisia.. Pitäisi kummitytölle tehdä kankaasta kruunu ja ajattelin ommella siihen koristeeksi helmiä ja paljetteja.. Mutta saako täältä mistään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu