hehkuissa probleema?

Mallina on w124 250D -87. Ensin meni rikki ensimmäinen hehku keulasta katsottuna. Nyt vikana ilmenee, että hehkun valo syttyy vasta pienellä viiveellä ja palaa selvästi lyhyemmän aikaa kun ennen. Kaikki hehkut tuntuu kuiteskin toimivan, koska käyntiin lähtee nykimättä. Vaihdetun uuden hehkun ostin Veholta. Missäkähän voisi olla vika?
2280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nyt ainakin hehkurele!

Äänestä
  • Hehkutulppien vika indikoi erilailla varoitusvaloissa, eli asiantuntija voi sanoa suoraan mikä tai mitkä hehkut ovat pimeinä.
    Sanoisin että 90%:sti vika on hehkuissa, rele- vika on harvinaisempi.
    W124 mallissa isoin ongelma on se, ettei hehkuja pääse vaihtamaan ilman imusarjan irroitusta kuin todella pieninäppinen asentaja.
    Suosittelen että vaihdetaan aina kaikki hehkut kerralla ja, ehdottomasti alkuperäisiä, tarvikehehkuista ei ole kuin harmia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mb kirjoitti:

Mallina on w124 250D -87. Ensin meni rikki ensimmäinen hehku keulasta katsottuna. Nyt vikana ilmenee, että hehkun valo syttyy vasta pienellä viiveellä ja palaa selvästi lyhyemmän aikaa kun ennen. Kaikki hehkut tuntuu kuiteskin toimivan, koska käyntiin lähtee nykimättä. Vaihdetun uuden hehkun ostin Veholta. Missäkähän voisi olla vika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu