Paras lähiö?

Mahtaako kukaan tietää eroja kerrostalo-lähiöissä? Saako kerrostaloon Porissa enemmän toimeentulo-avustusta kuin muihin? Kiitos asiallisista vastauksista.
3643
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

menisit töihin niin ei tarvisi moisia tukia miettiä !!!

Äänestä
  • Kerrostaloon saa yhtä paljon toimeetulotukea kuin kartanoon. Asumistuki erikseen. Pormestarinluoto on hyvä lähiö, idässä nykysin villimpää. Älääkä haukkuko Porkkaa, se on ihan v***n jees nykyisin.

    Äänestä

Ala-arvoisin lähiö on Sampola. Pitäisi poistaa koko Porin kartalta...!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tänne muuttava kirjoitti:

Mahtaako kukaan tietää eroja kerrostalo-lähiöissä? Saako kerrostaloon Porissa enemmän toimeentulo-avustusta kuin muihin? Kiitos asiallisista vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu