Asuntola koodi

EIKÖ NIIN ETTÄ ASUNTOLA KOODI ON: BOOLPROP CHANGELOTZONING DORM (vain pienellä)?? JOS EI NIIN KORJATKAA...
3237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

se on

Äänestä
  • Kertoisitteko myös mulle että mitä tuo koode tekee? :)

    Äänestä

  • ???????????? kirjoitti:

    Kertoisitteko myös mulle että mitä tuo koode tekee? :)

    Se koodi muuttaa tavallisen tontin asuntolaksi.
    Koodi on siis Yliopisto lisäosaan.

    Kun laitat tuon koodin jollekkin tontille (sen jälkeen pitää tallentaa ja käydä naapurustossa ja tontti on muuttunut asuntolaksi) niin et voi käyttää enää rakennusvalikkoa.
    Jos haluat kuitenkin vielä muokata asuntolaa, laita koodi boolProp dormSpecificToolsDisabled true /false

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ASSI THE BASSI kirjoitti:

EIKÖ NIIN ETTÄ ASUNTOLA KOODI ON: BOOLPROP CHANGELOTZONING DORM (vain pienellä)?? JOS EI NIIN KORJATKAA...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu