tiskikoneen asentaminen???

Oisko kenelläkään tietoa kuinka kauas vesipisteestä voi tiskikoneen asentaa? Jos kone tulee 3 metrin päähän siitä missä on vesipiste ja viemäri niin onnistuuko vai onko liian kaukana?
3862
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

-hae kunnon jatko letkut..klemmarit..
ettei saumoista petä.. varsinkin jos jos jäävät kalusteen alle piiloon, vesivahinko voi pikkuhiljaa edetä..
konee ohjeissa ei mittään minimi etäisyyttä mainittu..

Äänestä
  • etäisyyttä en tiedä mutta minulle sanoivat liikkeessä, että jos kovin kauas laittaa niin vedenpoisto ei jaksa pumpata.

    Äänestä

meillä siis AEG:n joku malli,en muista(hiljaisin),siinä taitaa olla max.etäisyys 3m ilman mitään erillistä pumppua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vmvmvm kirjoitti:

Oisko kenelläkään tietoa kuinka kauas vesipisteestä voi tiskikoneen asentaa? Jos kone tulee 3 metrin päähän siitä missä on vesipiste ja viemäri niin onnistuuko vai onko liian kaukana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu