vinkuminen

onko kellään tietoa,kun autonetupäässä tulee
korkea vinkumisen ääni.
alussa aami tuli pienessä nopeudessa,mutta se on
yltynyt,aivan kuin joku osa osuisi johonkin.
4621
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

... olethan nyt aivan varma ettei ilmastointi pauhaa? jääkaappi kun on niin pitää kyllä ääntä päällä ollessaan... :)

Äänestä

Se on se TURBO!
Pakokaasut siellä vinkuen vilistävät turbiinin siipien lomassa!
..tutun turbon vihellyksen kuulen, äänellään se mielen kohentaa...
..trallallaa...

Äänestä

Lähteekö samanlainen ääni ajettaessa ääriasennossa ympyrää pienellä nopeudella.

Äänestä

nokka-akselin tai apulaitteiden hihna mikä se siellä vinkuu. Onko milloin vaihdettu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


v40 kirjoitti:

onko kellään tietoa,kun autonetupäässä tulee
korkea vinkumisen ääni.
alussa aami tuli pienessä nopeudessa,mutta se on
yltynyt,aivan kuin joku osa osuisi johonkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu