Kevytkomissaari Rehnin tyhjänpäiväisyydet

Kevytkomissaari Olli Rehn (KEPU) osoitti TV1:n Lauantaiseura ohjelmassa olevansa juuri sellainen nolla, joksi hänet on aiemminkin kuvattu.

EU komissio jo komissaariehdokkaita kuulustellessaan totesi, että kevytkomissaari Rehniltä puuttuvat täysin visiot EU:n laajenemisesta.

Eipä tullut kevytkomisaarilta mitään visioita tänäänkään.

Ainoa asia, josta kevytkomissaari Rehn (KEPU) on kiinnostunut, on STASI-vakooja Rehnin peseminen mustasta valkoiseksi.

Mistä ihmeestä KEPU kaivaa näitä hyypiöitä?

Haluaako KEPU hirttäytyä Turkin EU-jäsenyyden anomiseen?

10

500

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lipsaus.

      Stasi-vakoojalla tarkoittanet Rusia?

      • Oikeassa olet.


      • känättäjällä

        Voiko nimien sekoittumista sanoa lipsahdukseksi kun on päässä kaikki muutenkin sekaisin.


    • Suomen EU-puheenjohtajuus 99

      Suomalainen on laajentumiskomissaarina sen vuoksi, koska Suomen ulkopoliittinen johto antoi harkitsemattomia lausuntoja Turkin EU-jäsenyydestä 1999.

      Siksi EUssa suomalaiset saavat soppansa selvittää. Ikävää, että sitä ei ole tekemässä joku demari vaan sen joutuu taas tekemään keskustalainen - kuten aina kun demarit ovat sooloilleet Suomen politiikan umpikujaan.

    • Googgeli

      Onneksi kevykomissaari on selvin päin eikä pilvessä. Visio on (harha)näky.

      • lue Hesarin juttu

        Tänään Hesarissa on iso juttu kevytkomissaari Rehnistä. Jutussa sanotaan, että mikäli jäsenyysneuvotteluja Turkin kanssa lykätään, Rehnillä ei ole komissiossa paljon virkaa eikä valtaa.

        EU:lle on onneksi, jos neuvotteluja Turkin kanssa lykätään. Kevytkomissaari Rehn pääneuvottelijana johtaa hommat päin helevettiä.


    • oivahärkönen

      ... puhua kevytkomissaari Rehnistä. Mitenkähän se Reader's Digest erehtyi valitsemaan äskettäin Rehnin Euroopan unionin parhaaksi virkamieheksi.

      • palat.

        Halonen puolestaan 31 sijalla maailman vaikutusvaltaisimpien naisten listalla.


    • antiteesi

      Suomella ei olisi, pienenä maana, varaa pitää täydellisiä amatöörejä Suomen edustajina EU:ssa ja kansallisessa hallituksessa. Vanhanen ja Rehn ovat tehneet Suomelle mittaamatonta vahinkoa etäännyttäessään sitä vallan käytäviltä. Voi Suomea, voi suomalaisia.

    • ope

      kokoomuslainen katkeruus kukkii joka toisella rivillä. Tähänkin paikkaan yritetiin Niinistöä kokoomuksesta avittaa. Onneksi kukaan ei edes keskustellut tästä hyypiöstä. Luistelkoon vain!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      112
      711
    2. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      65
      551
    3. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      39
      526
    4. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      73
      492
    5. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      41
      485
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      26
      483
    7. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      434
    8. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      40
      408
    9. Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä

      Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust
      Suomalaiset julkkikset
      6
      404
    10. Mikä on kaivattusi ikä?

      100v. On mun....
      Ikävä
      20
      371
    Aihe