ja pääsen taas koulun penkille :) olen koko kesän lomaillut, melkein 4kk. että kyllä sitä jo tekemistä kaipaakin. vielä kun unelmieni ammattiin alan nyt opiskella, koko kevät ja kesä meni jännittäessä. heinäkuun sitten pystyin rentoutumaan, kun 11. pvä tuli tekstiviesti puhelimeeni että tulin valituksi, ja seuraavana päivänä kirje seurasi perässä :) tsemppiä kaikille ensi viikkoon! :)
enää yksi yö!!!
miisu
122540
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ja lässynlässynlässyn.
mene pekko muualle pakinoimaan! mun iloani sä et saa tuolla tavalla pilattua!
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
on ennenkin liverrellyt täällä läpiä päänsä. Vielä kun sais tadaa-ystävänsä kehiin elämänvitsauksia heittelemään... Kyllä niiden hommat tiedetään. Evvk.
evvk sinä ja mielipiteesi. :D on sinulla huono itsetunto kun minusta ja tadaasta niin kovat traumat sait. onneksi valitsin kurssitarjottimelta ensiapua ja kriisinhallintaa, että voin sinua tässä asiassa tukea :) :) :)
niinpä, yksi yö ja koulun penkille taas pakertamaan! vihdoinkin! minnekäs pääsit ja mille alalle?
Mulla on myös yks yö enää... Ja vähän perhosia vatsassa, täytyy myöntää. Mutta on tätä odotettukin:D! Hauskaa koulunalkua!!!
jkl ja kätilötyö :)
hauskaa koulunalkua sinnekin :)
Itse hain kahtena vuonna lukemaan kätilötyötä, mutta kumpanakaan vuonna en päässy edes pääsykokeisiin... Joten hieman olen sulle kateellinen mutta myös onnellinen sun puolesta!! (= Itse lähden amk:hon opiskelemaan myös terveysalalle ja jos innostusta riittää niin ehkä luen vielä joskus jatkossa kätilöksi..
Opiskeluintoa ja tsemppiä kaikille koulunsa aloittaville!!
Unelmien ammattiin ammattikorkekoulussa? Hanki elämä! Ammattikorkekoulu on Suomen opintojärjestelmän tauti.
Vois noi muutamat ilonpilaajat mennä kotiinsa :/ grrr!
Mä joudun odottamaan ekaa päivää amk:ssa torstaihin asti :D
Jos kaikki olisi siellä sun rakkaalla kampuksella, niin sä valmistuisit suoraan työttömyyskortistoon. Ole iloinen ettei kaikki ole niin korkeasti koulutettuja niin ei oo niin kova tunku työelämäänkään ja sunkin kaltaset luuserit saa paremmin töitä.