Loistavatko

pohjalaiset

poissaolollaan tällä palstalla kun ei kukaan vastaa näihin pohjalaisfirmoista tehtyihin kyselyihin (Amarillo, Pentek, Ramona, Janella)?
Ainoa josta kirjoitetaan on Peekoo-keittiöt, liekö niillä niin paljon parempi valtakunnallinen mainonta vai laadustako on kyse? Tai sitten kaikki Pohjanmaalla menevät suoraan sinne Puustellin myymälään.

3

750

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • satakuntalainen

      No täällä ollaan, tosin ei pohjalainen. Hankittiin Pentekin keittiö muutama vuosi sitten eikä meillä ole valittamista. Itse asennettiin ja hinta oli edullisimmasta päästä, tosin halvemmallakin olisi saanut, mutta muutaman vierailun jälkeen jäi kokonaisuudesta positiivinen kuva

      • pohjalaiset

        että sentään joku on keittiönkin hankkinut. Kiinnostaisi meitäkin kyseinen firma, vaikuttaa ihan asialliselta ensi tuntumalta. Tuntuu kyllä että millään allalla ei sahata asiakasta silmään niin kuin keittiökaupoissa, ainakin jos tätä palstaa lukee.


      • Ent.Työntekijä

        Ei tääkää poikkee joukosta. Täälä viilataan vain linssiin asiakkaiden lisäksi työntekijöitäkin. Työntekijöitä ei arvosteta paskaakaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      88
      1737
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1242
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1123
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      71
      937
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      884
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      828
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      732
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      731
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      671
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      663
    Aihe