Totta vai tarua...

Se joka liikaa uskoo, petetään. Se joka liikaa rakastaa, jätetään.

Niin totta se on...
5410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

lyö, lyöminen auttaa aina

Äänestä

100% totta. Rakastaa kannattaa ainoastaan itseään, ei tule petetyksi eikä jätetyksi. Väitetään rakkauden olevan kaunis asia, mutta voisin vannoa sen olevan masokisteja varten. Mitä enemmän rakastat, sitä enemmän tulet pettymään... Mitä suurempia haaveilet, sitä suuremmalla ryskeellä haaveesi romahtavat. Elämä on.

Äänestä
  • rakkaus satuttaa...

    Äänestä

  • SilentDark kirjoitti:

    rakkaus satuttaa...

    Rakkauden puute vielä enemmän..

    Äänestä

  • eikö ole ehkä kuitenkin parempi elää kuin jättää elämättä?

    kyllä se haaveilulennon aika on sen arvonen, että vaikka sitten lentääkin lopulta sinne paskaläjän syvimpään kohtaan, niin siltikin - se on sen arvoista! vaikka ehtisi liidellä vain kolme sekunttia, sekin riittää.. ainakin mulle.

    mieluummin elän ku jätän elämättä. tehkää työ mitä tykkäätte.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jätetty... kirjoitti:

Se joka liikaa uskoo, petetään. Se joka liikaa rakastaa, jätetään.

Niin totta se on...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu