Vieraat miehet

Eilen se tapahtui taas. Tulin töistä kaupan kautta kotiin, ja yllätin vaimon taas television äärestä. Nyt on Kauniit&rohkeat taas alkaneet ja kuvaruudun täyttävät vain toinen toistaan komeammat miehet ja heidän vartalonsa. Olen jutellut asiasta aikaisemminkin vaimoni kanssa. Olen kysynyt, että mitä noissa muissa miehissä on parempaa kuin minussa. Hän vain sanoo, että rakastaa minua. Jos hän rakastaa, niin miksi pitää katsoa muita miehiä?

Minusta on oksettavaa katsoa jotain Ridgeä, joka esittelee vain naamaansa ja kroppaansa ruudussa. Minunhan pitäisi olla vaimolleni maailman komein mies. Siitä huolimatta hän on joskus sanonut, että Ridge on komea.

Kesällä oli helpompaa, kun K&R oli tauolla. Tosin silloinkin vaimo joskus vuokrasi leffoja, joissa oli komeita miehiä. En ymmärrä tuota.

Jos rakastaa, niin ei oma puoliso riittää. Eikö näin ole??? Pitäisikö minun pistää vaimo valitsemaan. Joko Ridge tai minä? Menisi sitten vaikka panemaan tuon Ridgen kanssa, jos se on niin komea.
162111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kehitä parempi. Tai jos olet tosissasi, mene hoitoon. Oikeasti.

Äänestä

taitaa mustasukkaisuuteni olla hieman ylireagoitua laatua...onko tullut mieleen että vaimosi seuraa sarjoja ihan vain sen takia että pitää niistä, niiden ideasta ja juonenkäänteistä...itse en ainakaan katsoisi sarjoja IHAN VAIN sen takia että siellä sattuisi olemaan pari hyvännäköistä miestä...maailma ja varsinkin televisio maailma on täynnä hyvänäköisiä miehiä, joita ei voi välttää...kohta varmaan kiellät vaimoltasi uutisten katsomisenkin, jos uutistenlukija sattuisi olemaan mies?

Mitä sarjoja itse katsot? kenties urheilua..? niissähän on hyvännäköiset naisjuontajat nykyään...mietippäs vähän ennekuin rupeat vaimoasi turhaan asiasta tenttaamaan. Ja kuulostaa kanssa siltä että itsetuntosi olisi pikkuisen liian huono. Pää pystyyn ja anna telkkarin pauhata teille molemmille.

Äänestä
  • Mitä olen tällä palstalla lukenut juttuja elokuvien katsomisesta, esimerkiksi pornosta, niin kaikki naiset ovat korostaneet sitä, että elokuvia katsotaan sen vuoksi, kun niissä on hyvännäköisiä naisia ja miehiä. Miksi vaimoni olisi poikkeus? Eihän K&R:ää kukaan juonen vuoksi katso, kun se juoni on niin tyhmä. Olen siis sivusta seurannut pari jaksoa, enkä keksi mitään muuta syytä kuin kauniit ihmiset seurata kyseistä sarjaa.

    Minä en katso tv:stä muuta kuin uutiset ja luontodokumentit.

    Äänestä

VÄSSYKKÄ!!!!

Äänestä
  • Ei edes hauska..

    Äänestä

  • provo.... kirjoitti:

    Ei edes hauska..

    Mun mielestä taas oli ihan sika hauska. oikein loistavasti keräilty kaikkien "mun mieheni katsoo nättejä tyttöjä tv:stä" ruikuttajien viesteistä parhaat palat. toivottavsti joku niistä naikkosista sattu kans ton lukeen.

    Äänestä

  • provo.... kirjoitti:

    Ei edes hauska..

    repeilen vaa ittekseni et miten joku voi olla noin tyhmä, pakkohan nyt muita kauniita ihmisiä o tsiigaa, ja jos sitä ei kestä niin mun mielestä oot VÄSSYKKÄ.

    Ja ihan varmaan tän keskustelun aloittaja tsiigaa muita naisia kaduilla, eli miten hän voi olettaa tyttöystävästään jotain muuta.


    Checking out other people is perfectly normal to everyone(except the blind)

    Äänestä

...toki sun muijas ei sua rakasta eikä halua seksiä sun kans ku kattoo Ridgeä! JÄRKI HOI!!! Eläppä reaaliaikaa ja kato kui sun vaimos sua rakastaa. Se että tv:stä kattoo ohjelmia ja yrittää vähäksikään aikaa saaha muuta ajateltavaa ku laskun maksut ja ruuan laiton, ei todellakaan vähennä sun arvoa! Vaimosi rakastaa sua ja sillä sipuli!

Äänestä

VITSI? Sairas olet jos ei ollut...

Äänestä

Heh, nauratti jo kun luin, ja sitten vasta alkoikin naurattaa kun huomasin että jotkut pahvipäät ei ole tajunnu tätä parodiaksi noista miljoonista "iik iik, mieheni katselee muita naisia" - ketjuista. Niinpä niin, näin kornilta se kuulostaa - mutta miksipä samalla tavalla kirjoittavia naisia ei pidetä trolleina?

Jos mies kerran rakastaa, miksi pitää katsoa muita naisia? Oksettaa sellaiset silikoniblondit ja anorektikkomallit, menisi panemaan niitä jos ne kerran on niin ihania. Eikö oman puolison pitäisi riittää?

Äänestä
  • Hyvä, että edes joku ymmärsi... Ikävä vain, että haluamani kohderyhmä ei varmaan tajua mistään mitään :(

    Äänestä

  • Konttorirotta kirjoitti:

    Hyvä, että edes joku ymmärsi... Ikävä vain, että haluamani kohderyhmä ei varmaan tajua mistään mitään :(

    ehkä vähä huono vertaus toi kauniit ja rohkeet.. ridge ja muut on nii rumii ettei ketää sitä sarjaa niitten ulkonäön takii seuraa!

    Äänestä

tehdäänkö diili?

Äänestä

itse katso telkkua? Etkö kaupan kassajonossa salaa vahdannut edellisen pimun herkullista takapuolta. Mitä noista, tietysti katsoa saa, mutta koskettaminen on kuuleppa eri asia. Uskon että jokainen mies ja nainen katselee vastakkaista sukupuolta, ajatuksia ei voi keneltäkään omistaa. Teot siis sukupuolinen kanssakäyminen on aina sitten eri juttu. Kukaan ei ole sua pettänyt, joten älä riistä vaimosi elämänhalua typerillä jutuillasi, kasva aikuiseksi, elä ja anna toistenkin elää:)

Äänestä

Jumaliuta mikä pelle olet..kertakaikkiaan naurettavaa hahhahhaaaaahahhaaaaaaa.Mee hoitoon.

Äänestä

KAIKISTA sairain juttu täällä...
Siis ootko ihan tosissas mustasukkanen jolleki ohjelman miehelle???
Eikö sun vaimo sais kattoo niinku telkkaria ollenkaa? Tai sit vaa sellasia sarjoja jossa on jotai rumia ja vammasia miehiä??
SAIRASTA!
TV ohjelmat on tehty katottaviks VAIKKA olisikin naimisissa. huoh mikä äijä.
Et varmaan koskaan kato telkkaria..jos yhtään satut kattoo ni suurin osa ohjelmista on täynnä enemmän kauniita kuin rumia ihmisiä..
minkäs sille voi. ja mitä se sua haittaa vaikka se sanois ridgen olevan komea, eihän se sitä kumminkaa saa..tuskin edes haluiskaa jos sua rakastaa. (ihmettelen kyl vähä et miks)
Jokainen nainen ja jokainen mies vaikka seurusteliski tai olis naimisissa, ni näkee ulkona TAI TELKKARISSA muitaki hyvännäkösiä ihmisiä..silti oma kumppani on kuitenki se ihanin vaikka muitakin kattelis..kuitenki se oma rakas on kaikista ihanin..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


konttorirotta kirjoitti:

Eilen se tapahtui taas. Tulin töistä kaupan kautta kotiin, ja yllätin vaimon taas television äärestä. Nyt on Kauniit&rohkeat taas alkaneet ja kuvaruudun täyttävät vain toinen toistaan komeammat miehet ja heidän vartalonsa. Olen jutellut asiasta aikaisemminkin vaimoni kanssa. Olen kysynyt, että mitä noissa muissa miehissä on parempaa kuin minussa. Hän vain sanoo, että rakastaa minua. Jos hän rakastaa, niin miksi pitää katsoa muita miehiä?

Minusta on oksettavaa katsoa jotain Ridgeä, joka esittelee vain naamaansa ja kroppaansa ruudussa. Minunhan pitäisi olla vaimolleni maailman komein mies. Siitä huolimatta hän on joskus sanonut, että Ridge on komea.

Kesällä oli helpompaa, kun K&R oli tauolla. Tosin silloinkin vaimo joskus vuokrasi leffoja, joissa oli komeita miehiä. En ymmärrä tuota.

Jos rakastaa, niin ei oma puoliso riittää. Eikö näin ole??? Pitäisikö minun pistää vaimo valitsemaan. Joko Ridge tai minä? Menisi sitten vaikka panemaan tuon Ridgen kanssa, jos se on niin komea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu