Olen roaccutan kuurilla ja ensi kuun lopulla (kuuri on vielä silloinkin päällä) minulla on hammaslääkäri. Minulta on tarkoitus leikata viisaudenhampaat. Mietinkin vaikuttaako roaccutan leikkaukseen? Aiheuttaako se minkäänlaisia reaktioita tms? Vai pitäisikö jättää sinä päivänä ottamatta?
Onko kellään kokemuksia?
Onko kellään kokemuksia?
Vastaukset 2
Vanhimmat
hyödytä jos sen jättää ottamatta sinä päivänä, elimistössäsi on kuitenkin kyseisestä lääkeainetta yllin kyllin.
Kerrot hammaslääkärille (kuten pitäisi muutoinkin kertoa kaikista lääkityksistä!), että käytät Roaccuttania, tuskin sillä mitään kontraindikaatiota on, mutta parasta kertoa.
Roaahan sinulla on vielä parisen kuukautta elimistössäsi lopettamisen jälkeenkin.
kävin tänään viisaudenhampaan poistossa, ja luen tämän nyt, ja olen roa kuurilla. Mitään ei ole ainakaan toistaiseksi tapahtunut. Puudutteen vaikutus pitäis lakata tossa reilun tunnin päästä.