Luulin jo, ettei Iskelmä soita tänään Freemanin "Ajetaan Tandemilla"-biisiä ollenkaan, mutta sitten se tapahtui..!!
Klo: 12,30 Iskelmä soitti sen jälleen kerran:(((
Voisiko joku käydä varastamassa sen levyn sieltä studiosta, että päästäisi siitä biisistä edes vähäksi aikaa.. alkaa jo tympimään, kun sama biisi on soinut kaksi vuotta tunnin välein:(((
iskelmän ihme
12
1160
Vastaukset
- perkele puussa
...joo..liika on liikaa..oli asia MIKÄ tahansa..
- rita
Kuinka ollaakaan ajattelin tänään itse just samaa kun kävin sulkemassa toosan tään biisin taas kerran soidessa.Freemanin kimitys alkaa olla liikaa,kun en muutenkaan kestä koko miestä.
Tolla periaatteella sieltä Iskelmästä sais pölliä melkein kaikki muutkin levyt.
- Toivo meni
Että edes uuden omistajan myötä olisi muutosta tapahtunut.Itse olisin kyllästyttävät vakitoimittajat vaihtanut,samat s....nan jutut päivästä ja vuodesta toiseen ,puhumattakaan tiettyjen artistien suosimisesta.Itse kuuntelen päivittäin 10 sekuntia,mitään muutosta ei ole tapahtunut.
- Saapas
Jospa ne toimittajat haluaa ajella sillä tandemilla, kun soittavat muita levyjä. Tosi surkeeta, että eivät keksi uusia levyjä ja biisejä, vaikka niitä on tässäkin maassa pilvin pimein! Vaihtelu virkistäisi jo kummasti!
- rita
Voisko joku ystävällisesti pölliä myös Jani Vikholmin levyt.Kun ei tyypillä ole ääntä ja kaikki biisit on samalla,kerran "hyväksi"havaitulla kaavalla tehty.
- Iskelmän ystävä
Iskelmä oli pitkään vakiokanavani niin kotona, töissä, mökillä kuin autossakin. Tänä kesänä sain kuitenkin niin tarpeekseni 18 kertaa päivässä soivista samoista kappaleista (erityisesti näppylöitä aiheuttaa Anne Mattilan "Perutaan häät"!), että vaihdoin Sävelradioon.
Sävelradiokin on tietääkseni soittolistaradio, mutta sen tarjonta on kuitenkin huomattavasti monipuolisempaa kuin Iskelmän. Esimerkiksi nuoruuteni idolia Beatlesia se soittaa paljon useammin kuin Iskelmä.
Iskelmässä ärsyttää myös se, että kymmeniä vuosia alalla olleiden konkareiden levyistä soitetaan vain sitä viimeistä sinkkua, vaikka tarjontaa olisi satoja kappaleita. Monipuolisista artisteista tällainen soitto antaa aivan liian yksiokoisen kuvan.
Sitä paitsi Säviksessä musiikin ja mainonnan suhde on asiallinen, Iskelmässä mainoksia saattaa tulla joka kappaleen jälkeen.- maukas
Samaa olen ihmetellyt minäkin, nimittäin toi Mattilan perutaan häät.
Ihmettelen kuka jaksaa tuollaista p***aa kuunnella!
Pakko vaihtaa kanavaa:( - Saapas
Kuule, samoin minä olen korviin saaakka kyllästynyt Iskelmässä pyöriviin samoihin biiseihin. Vaikka olin alun alkaen puuhaamassa kanavan kuuluvuutta tänne pääkaupunkiseudulle, niin toden totta saman toistuminen kyllästyttää. Artistejahan on vaikka kuinka paljon ja lauluja heillä vielä enemmän. Miksi siis jankkasta yhtä ja samaa mm. "Perutaan häät", joka on todella epäonnistunut biisi.
- Petri
laittakaa nyt ihmeessä palautetta näistä asioista sinne iskelmän sivuille. Sieltä kyllä löytyy se palaute osio. Mitään muutosta ei ainakaan koskaan tapahdu, jos vain täällä tästä asiasta valitetaan. Oma palautteeni on jo ainakin lähtenyt matkaan. Ja kyllä he muuten siellä niitä lukevat, olen aikaisemmin saanut pariinkin palautteeseeni vastauksen sähköpostiini, joten perille ainakin menevät!
- Saapas
On sinne palautetta laitettu, vaan muutosta ei tähän päivään mennessä ole tullut. Toivottavasti jatkossa tulee!
Arvaa olenko laittanut palautetta??!
Koskaan eivät meiliin vastaa, paitsi jos kehut Iskelmää maailman parhaaksi radiokanavaksi.
Montako kertaa olet kuullut lähetyksissä luettavan negatiivista palautetta?
Mä en ole kertaakaan:((
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?863619- 252056
- 1951971
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell871444PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w3431414Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale891147Varoitus kyläläisille Suomussalmella
Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo131034- 841001
Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.29935Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha69867