iskelmän ihme

Luulin jo, ettei Iskelmä soita tänään Freemanin "Ajetaan Tandemilla"-biisiä ollenkaan, mutta sitten se tapahtui..!!
Klo: 12,30 Iskelmä soitti sen jälleen kerran:(((
Voisiko joku käydä varastamassa sen levyn sieltä studiosta, että päästäisi siitä biisistä edes vähäksi aikaa.. alkaa jo tympimään, kun sama biisi on soinut kaksi vuotta tunnin välein:(((

12

1193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perkele puussa

      ...joo..liika on liikaa..oli asia MIKÄ tahansa..

    • rita

      Kuinka ollaakaan ajattelin tänään itse just samaa kun kävin sulkemassa toosan tään biisin taas kerran soidessa.Freemanin kimitys alkaa olla liikaa,kun en muutenkaan kestä koko miestä.

    • Tolla periaatteella sieltä Iskelmästä sais pölliä melkein kaikki muutkin levyt.

      • Toivo meni

        Että edes uuden omistajan myötä olisi muutosta tapahtunut.Itse olisin kyllästyttävät vakitoimittajat vaihtanut,samat s....nan jutut päivästä ja vuodesta toiseen ,puhumattakaan tiettyjen artistien suosimisesta.Itse kuuntelen päivittäin 10 sekuntia,mitään muutosta ei ole tapahtunut.


    • Saapas

      Jospa ne toimittajat haluaa ajella sillä tandemilla, kun soittavat muita levyjä. Tosi surkeeta, että eivät keksi uusia levyjä ja biisejä, vaikka niitä on tässäkin maassa pilvin pimein! Vaihtelu virkistäisi jo kummasti!

    • rita

      Voisko joku ystävällisesti pölliä myös Jani Vikholmin levyt.Kun ei tyypillä ole ääntä ja kaikki biisit on samalla,kerran "hyväksi"havaitulla kaavalla tehty.

    • Iskelmän ystävä

      Iskelmä oli pitkään vakiokanavani niin kotona, töissä, mökillä kuin autossakin. Tänä kesänä sain kuitenkin niin tarpeekseni 18 kertaa päivässä soivista samoista kappaleista (erityisesti näppylöitä aiheuttaa Anne Mattilan "Perutaan häät"!), että vaihdoin Sävelradioon.

      Sävelradiokin on tietääkseni soittolistaradio, mutta sen tarjonta on kuitenkin huomattavasti monipuolisempaa kuin Iskelmän. Esimerkiksi nuoruuteni idolia Beatlesia se soittaa paljon useammin kuin Iskelmä.

      Iskelmässä ärsyttää myös se, että kymmeniä vuosia alalla olleiden konkareiden levyistä soitetaan vain sitä viimeistä sinkkua, vaikka tarjontaa olisi satoja kappaleita. Monipuolisista artisteista tällainen soitto antaa aivan liian yksiokoisen kuvan.

      Sitä paitsi Säviksessä musiikin ja mainonnan suhde on asiallinen, Iskelmässä mainoksia saattaa tulla joka kappaleen jälkeen.

      • maukas

        Samaa olen ihmetellyt minäkin, nimittäin toi Mattilan perutaan häät.
        Ihmettelen kuka jaksaa tuollaista p***aa kuunnella!
        Pakko vaihtaa kanavaa:(


      • Saapas

        Kuule, samoin minä olen korviin saaakka kyllästynyt Iskelmässä pyöriviin samoihin biiseihin. Vaikka olin alun alkaen puuhaamassa kanavan kuuluvuutta tänne pääkaupunkiseudulle, niin toden totta saman toistuminen kyllästyttää. Artistejahan on vaikka kuinka paljon ja lauluja heillä vielä enemmän. Miksi siis jankkasta yhtä ja samaa mm. "Perutaan häät", joka on todella epäonnistunut biisi.


    • Petri

      laittakaa nyt ihmeessä palautetta näistä asioista sinne iskelmän sivuille. Sieltä kyllä löytyy se palaute osio. Mitään muutosta ei ainakaan koskaan tapahdu, jos vain täällä tästä asiasta valitetaan. Oma palautteeni on jo ainakin lähtenyt matkaan. Ja kyllä he muuten siellä niitä lukevat, olen aikaisemmin saanut pariinkin palautteeseeni vastauksen sähköpostiini, joten perille ainakin menevät!

      • Saapas

        On sinne palautetta laitettu, vaan muutosta ei tähän päivään mennessä ole tullut. Toivottavasti jatkossa tulee!


      • Arvaa olenko laittanut palautetta??!
        Koskaan eivät meiliin vastaa, paitsi jos kehut Iskelmää maailman parhaaksi radiokanavaksi.
        Montako kertaa olet kuullut lähetyksissä luettavan negatiivista palautetta?
        Mä en ole kertaakaan:((


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      55
      5705
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      75
      2872
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      20
      2095
    4. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      40
      1905
    5. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      161
      1819
    6. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      1798
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      5
      1548
    8. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1161
    9. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      83
      1152
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      69
      986
    Aihe